دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 12:07

تشکیل کابینه اضطراری در دستور کار «نتانیاهو» قرار گرفت

تشکیل کابینه اضطراری در دستور کار «نتانیاهو» قرار گرفت
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بالاخره تسلیم خواست اپوزیسیون شد و تشکیل کابینه اضطرار ملی را خواستار شد.
کد خبر : 872503

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از ینت نیوز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از رهبران ائتلاف مخالفان خود در کنست خواست تا فورا به روند تشکیل یک «دولت اضطراری ملی» ملحق شوند.

نتانیاهو در حالی چنین درخواستی را مطرح کرد که سابقه چنین تصمیمی به ۵ ژوئن ۱۹۶۷ در کابینه «مناخیم بگین»، ششمین نخست‌وزیر رژیم اشغالگر و در طول جنگ شش روزه برمی‌گردد.

طی روزهای گذشته و هم‌زمان با بالارفتن درگیری‌ها با مقاومت فلسطین، منابع صهیونیستی گزارش داده‌ بودند  کهحزب «بنی گانتز»، یکی از رهبران ائتلاف مخالف در حال برگزاری مذاکراتی با نماینده بنیامین نتانیاهو، برای تشکیل یک کابینه اضطراری است.

«یائیر لاپید»، یکی دیگر از رهبران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی پیشتر به نتانیاهو اعلام کرده بود که آماده تشکیل یک کابینه اضطراری برای مدیریت جنگ است.

نتانیاهو در حالی تسلیم خواست مخالفان شد که انتقادها از او در محافل رسانه‌ای و سیاسی افزایش یافته است. اخیراً روزنامه عبری «هاآرتص» در گزارشی نوشت: شکست‌های نتانیاهو در مدیریت حکومت اسرائیل پی‌درپی شده‌اند؛ او مسئول تمام رخدادهای اخیر شهرک‌های اطراف نوار غزه است.

جنبش مقاومت اسلامی حماس، صبح روز شنبه ۷ اکتبر، با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» اراضی اشغالی از جمله تل‌آویو، اشدود و عسقلان را با صدها موشک و راکت هدف حمله قرار داد و درگیری‌ها که تاکنون ادامه دارد، منجر به هلاکت هزاران صهیونیست شده است.

رسانه‌های صهیونیستی تاکنون تأیید کرده‌اند که در جریان عملیات طوفان الاقصی، حداقل ۱۰۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از ۲۵۰۰ نفر زخمی شدند و این آمار باز هم در حال افزایش است.

انتهای پیام/

ارسال نظر