دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 10:22

ایرادات شورای نگهبان در نحوه تحویل قیر به دستگاه‌های اجرایی رفع شد

ایرادات شورای نگهبان در نحوه تحویل قیر به دستگاه‌های اجرایی رفع شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور رفع ایراد شورای نگهبان سازوکار تحویل قیر به دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۴۰۲ را اصلاح کردند.
کد خبر : 872471

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه ۱۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، ماده واحده طرح دوفوریتی اصلاح بند (ک) تبصره یک قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را با ۱۹۴ رأی موافق، ۱۹ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در جلسه اصلاح کردند.

در متن اصلاحی ماده واحده مذکور آمده است؛ در سال ۱۴۰۲ وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه ها قرار داده و به میزان آن به صورت ماهانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) با ۵۰ درصد قیمت بورس در اختیار دستگاه های اجرایی موضوع این بند قرار دهد و در حساب فیمابین خود و خزانه داری کل کشور اعمال و آن را از محل خوراک تحویلی تسویه کند.

وزارت نفت مکلف است مابه التفاوت آن را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران جبران و اعمال حساب کند. در صورت کاهش قیمت قیر، مقدار قیر تحویلی به دستگاه های اجرایی موضوع این بند افزایش می یابد. مهلت هزینه کرد اعتبار موضوع این بند تا پایان شهرریور ماه سال ۱۴۰۳ است.

مجلس شورای اسلامی در حالی این طرح را اصلاح کرد که طبق بند(و) ماده ۱۸۰ آیین نامه داخلی مادامی که لایحه برنامه در صحن مجلس بررسی می شود، مجلس نطق نخواهد داشت و هیچ طرح یا لایحه‌ای جز طرح‌ها و لوایح سه ‌فوریتی و نیز تحقیق و تفحص، استیضاح و رأی اعتماد در دستور قرار نخواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته