دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 10:21
معاون رئیس جمهور:

تغییرات کمیسیون تلفیق بر لایحه برنامه هفتم مورد تأیید دولت نیست

تغییرات کمیسیون تلفیق بر لایحه برنامه هفتم مورد تأیید دولت نیست
معاون رئیس جمهور گفت: برخی تغییراتی که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد لایحه برنامه هفتم توسعه صورت گرفته به دلیل بار مالی مورد تأیید دولت نیست.
کد خبر : 872470

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، داوود منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تغییرات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی روی لایحه برنامه هفتم توسعه خاطرنشان کرد: تغییراتی که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی روی لایحه برنامه هفتم توسعه صورت گرفته، مورد تایید دولت نیست، این تغییرات از طیف های مختلفی برخودار است.

وی تصریح کرد: برخی از این تغییرات از جنس اضافه شدن احکامی است که بار مالی دارد که از نظر دولت قابل تأمین نیست و باعث می شود این تکالیف انجام نشود.

منظور با اشاره به سیاست کوچک سازی دولت، بیان کرد: بخش دیگری از این تغییرات مربوط به تغییر در ساختار سازمانی دولت و توسعه تشکیلات بود که اینها نیز در تضاد با سیاست کوچک سازی دولت و سیاست نظام اداری است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: برخی از این تغییرات در توافق رئیس مجلس و رئیس جمهور مقرر شد در مرحله رسیدگی در صحن مجلس شورای اسلامی مورد توجه ویژه قرار گیرد و آنچه که بر خلاف اصل ۷۵ و بار مالی غیر قابل تامین است ، مورد بازنگری واقع شود.

منظور گفت: جلسات بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در صحن علنی مجلس حاکی از این روند است و موارد اختلافی به تدریج درحال برطرف شدن است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: برخی از تغییرات کمیسیون تلفیق، احکام الحاقی بود که دولت نسبت به اضافه شدن آنها به لایحه با توجه به ماهیت غیر برنامه ای بودن آن، معترض بود.

به گفته معاون رئیس جمهور این ۱۲۰ حکم و ماده الحاقی توسط رئیس مجلس به کمیسیون تلفیق برای رسیدگی مجدد ارجاع داده شده و بخش حقوقی این موارد الحاقی دربازنگری حذف شده است.

وی افزود: به توافق حداکثری با مجلس نزدیک می شوم و امید است تا اواخر مهرماه قانون برنامه هفتم درمجلس به تصویب برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر