دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 10:12

رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا تشدید تحریم‌ها علیه ایران را خواستار شد

رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا تشدید تحریم‌ها علیه ایران را خواستار شد
یکی از اعضای ارشد مجلس سنای آمریکا، بی‌آنکه شواهدی ارائه کند، ایران را به دخیل بودن در عملیات «طوفان الاقصی» متهم کرد و از متحدان واشینگتن خواست که تدابیر بازدارنده‌ای را علیه تهران اعمال کنند.
کد خبر : 872466

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «میچ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا با گرفتن انگشت اتهام به سوی ایران، این کشور را به دست داشتن در عملیات حماس علیه رژیم صهیونیستی متهم کرد و اعمال تحریم‌های شدید علیه جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد.

مک‌کانل در مقاله‌ای که در وال استریت ژورنال منتشر شد، نوشت: جمهوری اسلامی ایران در حملات حماس به اسرائیل دست داشته و لازم است تا آمریکا و متحدانش تحریم‌های جدید و سخت‌گیرانه‌ای را علیه رژیم ایران وضع کنند.

رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا از متحدان غربی آمریکا هم خواست که اجازه پرواز هواپیماهای ایرانی بر فراز قلمروی خود را لغو، کشتی‌های ایرانی را توقیف، بانک‌های ایرانی را تحریم و فعالیت‌های تجاری خود با جمهوری اسلامی را متوقف کنند.

مک‌کانل در ادامه مدعی شد که آمریکا باید تمرکز بیشتری بر تهدید ناشی از تهران داشته باشد و ایران را «فعال‌ترین دولت حامی تروریسم در جهان» خواند.

ادعاهای وی در حالی مطرح می‌شود که «جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید می‌گوید هیچ اطلاعات یا مدرکی دال بر مشارکت مستقیم جمهوری اسلامی در حملات گروه حماس به اسرائیل وجود ندارد و ایران نیز این موضوع را به صراحت رد می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر