دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

توسعه تجارت ایران و بلاروس در حوزه‌های معدن، خدمات مهندسی و تجهیزات پزشکی

توسعه تجارت ایران و بلاروس در حوزه‌های معدن، خدمات مهندسی و تجهیزات پزشکی
معاون وزیر صمت به توسعه همکاری مشترک با بلاروس در حوزه‌های معدنی، ماشین‌آلات معدنی و تراکتورسازی اشاره کرد و از پتانسیل صادرات قطعات فنی و مهندسی و تجهیزات پزشکی از ایران به بلاروس خبر دارد.
کد خبر : 872421

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی ضیغمی در حاشیه شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران با بلاروس که امروز (دوشنبه) برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به روند رو به رشد تجارت ایران و بلاروس اظهار کرد: دو کشور پتانسیل بالایی برای افزایش سطح تجارت دارند که در گذشته به میزانی که باید رشد نداشته است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: توافقات صورت گرفته در کمیسیون مشترک ایران و بلاروس منجر به دستیابی به حجم تجاری ۴۰۰ میلیون دلاری دو کشور تا دو سال آینده شود.

او با اشاره به تجارت ترجیحی ایران و اوراسیا و تبدیل آن به تجارت آزاد به زودی، امضای این توافق را زمینه‌ساز افزایش حجم تجارت ایران و بلاروس و دیگر کشور‌های حوزه اوراسیا عنوان کرد.

ضیغمی با اشاره به صنعتی بودن کشور بلاروس بیان کرد: با گسترش تجارت ایران و بلاروس دو کشور بتواند برای رفع نیاز‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی یکدیگر از این همکاری بهره ببرند.

معاون وزیر صمت با اشاره به توافقات صورت گرفته در این نشست، گفت: در این اجلاس توافقات خوبی برای گسترش همکاری‌های تجاری صورت گرفت و بخشی از توافقات و موضوعات مشترکی که از گذشته متوقف مانده بود، احیا شد.

او به توسعه همکاری مشترک با بلاروس در حوزه‌های معدنی، ماشین‌آلات معدنی و تراکتورسازی اشاره کرد و از پتانسیل صادرات قطعات فنی و مهندسی و تجهیزات پزشکی از ایران به بلاروس خبر دارد.

ضیغمی با اشاره به سفر آتی معاون رئیس‌جمهوری بلاروس به ایران و سفر دیگر مقامات بلندپایه از جمله سفر سال گذشته رئیس‌جمهوری بلاروس به ایران و هیئت‌های تجاری متعدد از دو کشور را موجب افزایش توافقات تجاری و تسهیل تجارت دو کشور و توافقات صورت گرفته عنوان کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر