دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 مهر 1402 - 19:31

نمایندگی ایران در سازمان ملل: ایران دخالتی در واکنش فلسطین ندارد

نمایندگی ایران در سازمان ملل: ایران دخالتی در واکنش فلسطین ندارد
نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ایران بی‌دریغ در همبستگی با فلسطین می‌ایستد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که ایران در واکنش فلسطین دخالتی ندارد، زیرا این اقدامات تنها توسط خود فلسطینی‌ها تعیین می‌شود.
کد خبر : 872413

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد روز دوشنبه به‌وقت محلی برابر با ۹ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۷ مهرماه جاری با انتشار بیانیه‌ای گفت: تصمیمات و اقدامات اخیر مقاومت فلسطین ریشه محکمی در اصل اساسی تعیین سرنوشت دارد که نشان‌دهنده پاسخی کاملاً مشروع به هفت دهه اشغال ظالمانه و جنایات متعدد رژیم اسرائیل است. ایران بی‌دریغ در همبستگی با فلسطین می‌ایستد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که ایران در واکنش فلسطین دخالتی ندارد، زیرا این اقدامات تنها توسط خود فلسطینی‌ها تعیین می‌شود. فلسطینی‌ها این آزادی را دارند که انتخاب‌هایی داشته باشند که معتقدند به نفع آن‌ها است و در تعیین مسیر اقدام خود قضاوت خود را اعمال کنند.

در این بیانیه آمده است: وضعیت جاری در فلسطین اشغالی نتیجه انکار طولانی‌مدت حق مشروع مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت، تجاوزات مداوم اسرائیل به مردم فلسطین و سرزمین آن‌ها، تداوم هتک حرمت به اماکن مقدس مسلمانان از جمله مسجدالاقصی و ادامه تروریسم توسط رژیم اسرائیل است.

انتهای پیام/

ارسال نظر