دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 مهر 1402 - 17:05

دادگاه شکایت خانواده شهدای مدافع حرم از آمریکا ۱۴ آبان برگزار می‌شود

دادگاه شکایت خانواده شهدای مدافع حرم از آمریکا ۱۴ آبان برگزار می‌شود
سردار نقدی گفت: روز ۱۴ آبان دادگاه خانواده شهدای مدافع حرم از دولت آمریکا برای تشکیل داعش؛ تشکیل می‌شود.
کد خبر : 872389

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا،  سردار محمدرضا نقدی رئیس ستاد مرکزی یوم الله ۱۳ آبان در در دومین نشست ستاد مرکزی یوم الله ۱۳ آبان گفت: در روز ۱۳ آبان سند شکایت مردم از دولت آمریکا به علت کودتای ۲۸ مرداد جمع آوری خواهد شد.

به گزارش آنا، سازمان جاسوسی آمریکا و انگلیس در جریان کودتای ۲۸ مرداد و ساقط کردن دولت مصدق نقش اصلی را ایفا کردند.

سردار نقدی همچنین در بخش دیگری تاکید کرد که برای روز ۱۴ آبان دادگاه خانواده شهدای مدافع حرم از دولت آمریکا برای تشکیل داعش؛ تشکیل می‌شود.

آمریکا از کشور‌هایی بود که در ایجاد و حمایت از داعش نقش داشت و سران امریکا چندین بار  به ایجاد داعش اعتراف کردند.

چندی پیش برخی از خانواده شهدای مدافع حرم به یک مؤسسه حقوقی مراجعه کردند و خواستند که از دولتمردان آمریکا به خاطر نقشی که در به وجود آمدن و تقویت داعش داشته اند شکایت کنند.

با اشاره به اینکه دادخواست این موضوع تهیه و به قوه قضائیه ارائه شده است، اظهار داشت: بر اساس قوانین موضوعه و خاص، دادگاه‌های ایران در مقابل اقدامات تروریستی گروه‌های تروریستی صالح به رسیدگی است. البته منشأ ادله ما منابع غربی مورد قبول دولت آمریکا است. از جمله اینکه به توئیت‌های نمایندگان کنگره اشاره کرده ایم که گفته دولت ترامپ علی رغم شعار‌هایی که در انتخابات برای مبارزه با تروریسم داده، به صراحت از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.

موسوی فرد مدیر عامل این موسسه حقوقی در خصوص جزئیات این دادخواست گفته بود که: ۴۸ نفر خواهان پیگیر این مسأله بودند و زمانی نمود پیدا کرد که حاج قاسم سلیمانی ترور شد. آن زمان خانواده شهدای مدافع حرم از ما خواستند  که این این موضوع را سریع‌تر و با جدیّت پیگیری کنیم و پرونده جمع شود. رؤسای جمهور، وزارت خارجه، وزارت خزانه داری و هواپیمایی آمریکا و همچنین دونالد ترامپ، مارک اسپر و مایک پمپئو از جمله خواندگان هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر