دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 مهر 1402 - 16:26

لاوروف: آمریکا به دنبال مصادره تلاش‌های میانجی‌گرایانه در حل موضوع فلسطین است

لاوروف: آمریکا به دنبال مصادره تلاش‌های میانجی‌گرایانه در حل موضوع فلسطین است
وزیر خارجه روسیه می‌گوید که آمریکا به جای همکاری با اتحاد یه عرب، به دنبال مصادره تلاش‌های میانجی‌گرایانه و دور کردن گفتگوها از مسیری است که به راه حل سیاسی و ایجاد دولت مستقل فلسطینی ختم می‌شود.
کد خبر : 872373

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «احمد ابولغیظ» دبیرکل اتحادیه عرب در مسکو با یگدیگر دیدار داشتند.

در این دیدار، دو طرف بر غیرقابل قبول بودن خشونت علیه غیرنظامیان و گروگان گرفتن غیرنظامیان در جریان درگیری در نوار غزه تاکید کردند.

لاوروف بار دیگر بر موضع روسیه در قبال درگیری‌های اخیر در فلسطین اشغالی تأکید کرد و گفت: ما از اسرائیل و فلسطین می‌خواهیم که درگیری مسلحانه را متوقف کنند.

وی ادامه داد: مسکو بار‌ها بر علاقه خود به امنیت فلسطین و اسرائیل تاکید کرده است. ایالات متحده به دنبال آن است که تلاش‌های میانجی گری برای حل و فصل درگیری بین فلسطین و اسرائیل را به انحصار خود درآورد.

لاوروف در این باره توضیح داد: آمریکا به جای همکاری نزدیک با اتحادیه عرب، به دنبال مصادره تلاش‌های میانجی‌گرایانه و دور کردن گفتگو‌ها از مسیری است که به راه حل سیاسی و ایجاد دولت مستقل فلسطینی ختم می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر