دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در شبکه دو سیما؛

«کام شیرین» از بدبینی در زندگی فردی و اجتماعی می‌گوید

«کام شیرین» از بدبینی در زندگی فردی و اجتماعی می‌گوید
برنامه «کام شیرین» و «مثبت کام شیرین»، روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه این هفته با حضور دکتر حسین گلرخی روانه آنتن خواهد شد.
کد خبر : 872344

به گزارش گروه فرهنگ وجامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، جدیدترین قسمت این برنامه به موضوع بدبینی در زندگی فردی و اجتماعی اختصاص دارد.

بدبینی نگرشی است که در آن روند امور رو به تباهی بوده و آرزو‌های آدمی برآورده نمی‌شود. در حقیقت بر پایه این نگرش، پلیدی‌ها و سختی‌های زندگی بر خوبی‌ها و خوشی‌های آن سنگینی می‌کنند.

سؤال مشهور «آیا نیمه لیوان پر است یا خالی؟» مصداق بارز اندیشه انسان‌های بدبین بوده و نشان می‌دهد آن‌ها همواره سعی می‌کنند آن نیمه خالی را ببینند.

این ویژگی منفی سبب می‌شود انسان‌های واجد آن، زندگی دشوارتری نسبت به دیگران داشته باشند چرا که خود، موانعی ذهنی را پیش پای خودشان قرار می‌دهند.

دکتر حسین گلرخی در کام شیرین و مثبت کام شیرین روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه، به همین مسئله یعنی بدبینی در زندگی فردی و اجتماعی و راهکار‌های درمان آن می‌پردازد.

کافه هفت ساله‌ها از دیگر آیتم‌های این برنامه است که به تجربه زوجین درباره مسائل گوناگون بعد از هفت سال زندگی مشترک اختصاص دارد؛ در بخش باشگاه مخاطبان هم کتاب و فیلم‌های مرتبط با موضوع معرفی می‌شوند همچنین به پیامک‌های پر تکرار مخاطبان هم اشاره خواهد شد.

برنامه «کام شیرین» و «مثبت کام شیرین» کاری از گروه خانواده شبکه دو به تهیه‌کنندگی مرتضی یعقوبی و اجرای زهرا شوقی و امیر رضایی، دوشنبه و سه‌شنبه ۱۷ و ۱۸ مهر حوالی ساعت ۱۸:۵۰ از شبکه دو پخش می‌شود و بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۰:۵۰ صبح است.

مخاطبان کام شیرین می‌توانند سؤال، انتقاد و پیشنهادات خود را از طریق شماره ۳۰۰۰۰۲۱۷ با تیم تولید این برنامه در میان بگذارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر