دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

در روز‌های هجمه درست علیه صدرنشین لیگ؛ پرسپولیس هم از نبود var ضرر می‌کند

در روز‌های هجمه درست علیه صدرنشین لیگ؛ پرسپولیس هم از نبود var ضرر می‌کند
سوژه روز فوتبال ایران توپی است که مهاجم گل گهر سیرجان وارد دروازه پرسپولیس کرد، اما با اشتباه کمک داور پذیرفته نشد.
کد خبر : 872333

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، باشگاه گل گهر به شدت اعتراض کرده و حتی صدای استقلال و سپاهان هم به عنوان رقبای پرسپولیس درآمده است. به نظر می‌رسد در این ماجرا حق آن‌ها است چرا که توپ از خط دروازه عبور کرده بود، اما فوتبالی‌ها می‌دانند که شاید اگر آن گل پذیرفته می‌شد پرسپولیس در ادامه بازی و با حمایت تماشاگرانش می‌توانست گل دوم را بزند و بازی را ببرد. در حال حاضر هجمه زیادی روی داوری‌های بازی‌های پرسپولیس به وجود آمده و استقلالی‌ها و سایر رقبا روی دو بازی این تیم مقابل ذوب آهن و گل گهر که هر دو در ورزشگاه آزادی برگزار شد، مانور کرده اند.

نبود var در فوتبال ایران سال‌ها است که باعث بروز چنین مسائلی شده و شاید اگر در همین بازی تیم‌های پرسپولیس و گل گهر سیرجان سیستم کمک داور ویدیویی بود این اتفاقات رخ نمی‌داد و گل گهر هم به حق خود می‌رسید، اما نکته اینجاست که پرسپولیس هم به هر حال از نبود سیستم کمک داور ویدیویی ضرر می‌کند. همین هجمه‌ای که علیه داوری بازی آخر این تیم شده مسلماً می‌تواند به ضرر پرسپولیس تمام شود. پرسپولیسی‌ها البته مدعی‌اند که داور یک پنالتی را هم برای آن‌ها نگرفته، اما به هر حال در این مورد بین کارشناسان داوری اختلاف نظر وجود دارد در حالی که شما هیچ کارشناسی را پیدا نمی‌کنید که گفته باشد توپ مهاجم گل گهر از خط دروازه رد نشده است.

مسئولان فوتبال کشور که قطعاً این قبیل مسائل را می‌بیند، اما بی‌تفاوت از کنار آن می‌گذرند، باید هرچه سریع‌تر به فکر آوردن سیستم کمک داور ویدیویی باشند تا این جنجال‌ها تمام شود. واقعا تا کی قرار است این قبیل اتفاقات رخ بدهد و یک سری از افراد به کمیته‌های اخلاق و انضباطی دعوت و حتی جریمه شوند؟ هر آدم منصفی و حتی هواداران فوتبال فهم و منصف پرسپولیس می‌دانند که آن توپ از خط دروازه رد شده بود، اما نکته اینجاست که در صورت پذیرش گل مساوی، پرسپولیس این فرصت را داشت تا گل دوم را بزند و باز هم بازی خانگی خود را ببرد.

برای فوتبال ایران با این وضعیت داوری‌ها var از چمن مناسب هم لازم‌تر است و قطعاً باید در این زمینه اقدامات لازم صورت بگیرد. در غیر این صورت باز هم شاهد چنین اتفاقات و حوادثی خواهیم بود. تاکید می‌کنیم که پرسپولیس در بازی با گل گهر از برتری نسبی برخوردار بود و تا حد زیادی مستحق پیروزی به نظر می‌رسید. از طرفی نمی‌توان گفت کمک داور دوم مسابقه تعمداً اشتباه کرد به هر حال خطای دید در این قبیل موارد پیش می‌آید و حتی اینکه بگوییم اگر شرایط برعکس بود داور آن صحنه را برای پرسپولیس گل می‌گرفت، بی‌انصافی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر