دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پلیس:

تعامل علمی با کشورهای دوست در دستور کار دانشگاه‌های انتظامی ایران است

تعامل علمی با کشورهای دوست در دستور کار دانشگاه‌های انتظامی ایران است
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی (ع) تعامل علمی با کشورهای دوست را رویکرد دانشگاه‌های انتظامی ایران دانست.
کد خبر : 872289

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست وابستگان نظامی و انتظامی کشور‌های خارجی مستقر در ایران صبح امروز دوشنبه ۱۷ مهر در مجموعه غدیر دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

در این مراسم نظامیانی از ۲۳ کشورهمچون آلمان، روسیه، ژاپن، چک، یونان، چین، عراق، کره شمالی، هند، ترکیه، الجزایر و... حضور داشتند.

سردار پرویز آهی، فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی (ع) به عنوان نخستین سخنران در این رویداد پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر در مراسم گفت: دانشگاه به عنوان عالی‌ترین مرجع آموزش افسران نظامی جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی اقدامات اساسی خود را در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی در قالب طرح‌های تحولی پنج‌گانه خود و در راستای تربیت و آموزش پلیس مومن، انقلابی و خدمتگزار با استفاده از روش‌های نوین برنامه‌ریزی و اجرایی می‌کند.

در دانشگاه افسری و تربیت پلیس چه می‌گذرد؟

وی افزود: فرمانده انتظامی توجه ویژه به مباحث علمی برای پاسخگویی به نیاز‌های انتظامی و امنیتی کشور را در دستور کار دارد. دانشگاه پلیس در دو بخش دانشگاه افسری و تربیت پلیس برای پاسداری از ارزش‌ها و دستاورد‌های انقلاب اسلامی و تامین امنیت کشور نیرو‌ها را تربیت می‌کند. دانشگاه امام حسن مجتبی (ع) شامل ۶ دانشکده تخصصی است و یک مرکز به عنوان مرکز آموزش علوم پایه افسری انتظامی و یک مجموعه آموزش زنان پلیس نیز دارد.

آهی عنوان کرد: وظیفه کلی این مرکز تربیت و آموزش دانشجویان بدو خدمت و آموزش افسران و درجه داران زن در کشور است. پایان دوره تحصیلی دانشجویان در همه مقاطع با حضور فرمانده کل قوا برگزار می‌شود.

تعامل علمی با کشورهای دوست از برنامه‌های دانشگاه‌های انتظامی ایران است

وی افزود: دانشگاه جامع علوم انتظامی امین از دیگر مراکز نظامی آموزشی فرماندهی انتظامی است که وظایفی همچون اجزای پژوهش‌های مورد نیاز کشور، دوره‌های اموزشی مدیران و دوره‌های اموزشی پلیس‌های کشور در‌ای دیگر است. دانشگاه‌های انتظامی کشور تعامل لازم در حوزه‌های علمی و تخصصی را با کشور‌های دوست در دستور کار دارد و همکاری‌های متقابل را دنبال می‌کند.

نگاه نماینده نظامی صربستان به پلیس ایران

سرهنگ «رُزدان کریچاک» از کشور صربستان به عنوان ارشد نیرو‌های وابسته نظامی حاضر در ایران در این مراسم طی سخنانی از توانایی پلیس ایران در مدیریت جرایم و کنترل شرایط اجتماعی در جغرافیای بزرگ ایران تقدیر کرد و ایران را کشوری امن برای مردم خود و منطقه دانست.

سپس سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده انتظامی کشور پشت تریبون قرار گرفت و گفت: در دورانی زندگی می کنیم که پیروان ادیان گوناگون به نوعی انتظار می‌کشند. ما نیز در دین اسلام انتظار ظهور موعود را می‌کشیم. اعتقاد داریم زندگی و همه اعمال را را می‌بیند، کسی که حاضر است و از دیدگان ما پنهان است. این انتظار اگر نبود، زندگی ارزشی نداشت و این جزو مشیت الهی است. در این جلسه مودت و دوستی با همه عزیزان حاضر در این نشست بار دیگر برای ظهور یگانه منجی عالم بشریت دعا می‌کنیم.

وی افزود: ما مفتخریم که بگوییم مدیون شهدا و امام شهدا، هستیم و افتخار می‌کنیم که در زیر سایه مقام معظم رهبری در ایران اسلامی زندگی می‌کنیم. امروز مهمانانی از جنس خودمان داریم، افرادی از نیروهای مسلح کشورهای مختلف دنیا.

تعامل علمی با کشورهای دوست در دستور کار دانشگاه‌های انتظامی ایران است

نشست دوستی و مودت نظامیان

جانشین فرمانده انتظامی کشور اظهار کرد: وقتی با لباس نظامی دور هم می‌نشینیم این یک جلسه دوستی و مودت است. در یک سال گذشته و از آخرین باری که چنین رویدادی برگزار شد، ایران اسلامی علی‌رغم همه توطئه‌ها و تهدیدها، پیشرفت‌های ارزنده‌ای داشته، از جمله در حوزه‌های فناوری و نانو و ارسال ماهواره با موفقیت به فضا. در حوزه‌های پلیسی هم موفقیت‌های خوبی داشتیم. ما به نوعی جنگی ترکیبی را در کشورمان تجربه کردیم که با لطف خداوند و هشیاری و بیداری ملت و کارهای فرماندهی انتظامی همه چیز خنثی شد.

وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم کشورمان در سال گذشته ارتباط ناگسستنی بین ملت و رهبری بود که این بالاترین قدرت و توانایی جمهوری اسلامی ایران است. ما سیستم دفاعی و نظامی قدرتمندی داریم ولی قدرت اصلی ما ایمان ملت به راه انقلاب است و منش انقلابی در بین مردم همچنان زنده است. پلیس هم در جمهوری اسلامی از مردم و برای مردم و در خدمت مردم است و این ثابت شده است. همین است که هر فتنه‌ای ایجاد شود، خنثی می‌شود. با قدرت فهم و بصیرت مردم و اعتقادات مردم بر آرمان‌های انقلاب اسلامی این اتفاق رخ می‌دهد.

رضایی گفت:امروز ایران کشوری امن است، کشوری که بیش از ۸ هزار کیلومتر مرز دارد و با ۱۵ کشور همسایه است. همه همسایه‌های ما خوب هستند و می‌دانند که از طرف ایران اسلامی هیچ خطری برای همسایگانش وجود ندارد الا برای کشوری که روحیه استکباری، صهیونیستی و ضد خدایی دارد.

وی افزود: من باید از اینجا به مردم بزرگ فلسطین هم تبریک بگویم که این پیروزی‌های اخیر در عملیات طوفان‌الاقصی را به مردم دنیا تقدیم کردند. عملیات ملت بزرگ و مسلمان و زجرکشیده فلسطین ضربه مهلکی بود که دنیا را خوشحال کرد. ما نسبت به این غده سرطانی هیچوقت نمی‌توانیم نگاهی صلح‌آمیز داشته باشیم. هر فتنه‌ای که برای کشورهای مختلف جهان دیکته می‌کنند، به خودشان برمی‌گردد.

سردار رضایی ادامه داد: مردم ایران باوجود تمام تحریم‌ها و فشارها، امروز سرافراز است و خوشحال است که کشورش هر روز در مسیر پیشرفت گام برمی‌دارد و هرروز مسیرش را مصمم‌تر طی می‌کند. ما امروز به نسل چهارم انقلاب رسیدیم، نسلی که از نسل اول و جوانان فعال سال ۵۷، انقلابی‌تر است.

 عملکرد آماری نیروی انتظامی

وی با اشاره به عملکرد آماری سال گذشته حوزه انتظامی گفت: کشور ما نیروهای انتظامی یکپارچه است و از مرزها گرفته تا داخل شهرها و روستاها در همه عرصه‌ها فعالیت می‌کند. در حوزه مرزها موفقیت‌هایی در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه داشتیم‌ یکی از اتفاقات ویژه سال گذشته استقبال از مردم رنج دیده و پناهنده افغانستان بود. در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز بیش از ۷۰۰ تن انواع مواد مخدر کشف شد که قطعا خیلی از آن‌ها برای عبور از ایران و توزیع در کشورهای دیگر بود. بیش از ۱۰۰۰ باند قاچاقچی در این مسیر متلاشی شد. در حوزه سایبری نیز یکی از موفق‌ترین نیروها را در منطقه در حوزه‌های پیش‌بینی و پیشگیری داریم که آماده انتقال تجربیات هم هستیم.

جانشین فرمانده انتظامی کشور عنوان کرد:  در بحث کشف جرم نیز پلیس آگاهی یکی از موفق‌ترین نیروها در حوزه حقوق شهروندی است. ما تجربه میدانی کاملا بومی شده در این حوزه داریم و آمادگی ارتقا تعامل با همه کشورها به جز رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی داریم. حتی آماده پذیرش نمایندگان پلیس در ایران و آمادگی اعزام و تبادل نیرو هم داریم.

الگوبرداری از یک ژنرال تمالم عیار

وی ادامه داد: در حوزه دانشگاه هم ما تجارب بالایی در رسته‌ها و تخصص‌های مختلف داریم که در این حوزه نیز آمادگی تعامل داریم. شعار هفته انتظامی امسال «شهروند قانونمدار و پلیس خدمتگزار» است و مردم ما نمود این شعار را در کشور می‌بینند.

جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: این نکته نیز ضرورتی دارد که اقدامات موثری در جهت کشف جرایم سازمان یافته تروریستی صورت بگیرد. در این رابطه نیز ما صاحب تجربه هستیم، ما بیش از چهل سال با تروریست ها درگیر بودیم، تروریست‌هایی که از عوامل استکبار هستند و هزینه‌های سنگینی را به ملت‌ها تحمیل می‌کنند.

رضایی افزود: در همین مسیر از الگوی همه نیروهای نظامی حوزه مقاومت، یک ژنرال تمام عیار که در آخر به دست تروریست‌های استکبار جهانی به لقاءالله پیوست الگو می‌گیریم، شهید حاج قاسم سلیمانی که نماد استکبارستیزی بود و افتخار کل نیروهای مسلح جهان است. شهید سلیمانی در جهان پرچم ایثار و از خودگذشتگی و آزادگی است. او پرچم نور در تاریکی است که در دل مردم ایران و در دل مستضعفین جهان جا دارد.

در پایان مراسم از سرهنگ کریچاک از صربستان تقدیر شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر