دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سرپرست دانشگاه امیرکبیر خبر داد؛

همکاری‌ با کشور‌های دوست در راستای ارتقای علمی دانشگاه‌های کشور

همکاری‌ با کشور‌های دوست در راستای ارتقای علمی دانشگاه‌های کشور
سرپرست دانشگاه امیرکبیر گفت: ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی گسترده این دانشگاه می‌تواند در راستای ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و در ایجاد زمینه همکاری‌های علمی با کشور‌های دوست و علاقه‌مند به کار گرفته شود.
کد خبر : 872277

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، با حضور علیرضا رهایی، سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه و در راستای ارتقای سطح همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه‌های عراق، ۱۵ تفاهم نامه و قرارداد همکاری مورد توافق و امضا قرار گرفت.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار است با دانشگاه‌های عراق در زمینه‌های آموزشی و اجرای پروژه‌های فناورانه همکاری کند.

رهایی سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر و روح‌الله باقرزاده مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه با حضور در نشست‌های مختلف با هیئت‌های دانشگاه‌های عراقی، در زمینه همکاری‌های تخصصی با هر یک از دانشگاه‌های حاضر در این همایش به توافق رسیدند.

رهایی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با دانشگاه‌های عراق گفت: ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی گسترده دانشگاه صنعتی امیرکبیر می‌تواند در راستای ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و در ایجاد زمینه همکاری‌های علمی با کشور‌های دوست و علاقمند به کار گرفته شود.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیربا بیان اینکه یکی از اهداف اصلی دانشگاه توسعه تحقیقات صنعتی است، گفت: بعضی از طرح‌های صنعتی که در این دانشگاه اجرا شده در مقیاس بزرگی بوده اند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد اعضای هیئت علمی، کارکنان، دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه، ایجاد موقعیت‌های مناسب در به اجرا درآوردن این ظرفیت‌ها در مقیاس بین‌المللی را به عنوان یکی از رویکرد‌های مهم و محوری برنامه‌های دانشگاه برشمرد و بیان کرد: حضور فعال و عملگرا در این گونه نشست‌ها ضروری است.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: هدف‌گذاری اصلی و بزرگ دانشگاه این است که در زمینه نیاز‌های کلان دو کشور و به ویژه در بخش‌هایی که دو کشور چالش فناوارانه دارند از طریق شکل گیری کنسرسیوم‌های تخصصی بین دانشگاهی فعال و در جهت رفع آن‌ها اقدام عملی کند. 

وی تاکید کرد: برای ما مایه خرسندی است که اجرای طرح‌های کلان پژوهشی و انجام تحقیقات مشترک به صورت فرصت مطالعاتی و یا دیگر زمینه‌های همکاری بین دو کشور میسر شود.

نشست دوروزه هفته علم ایران - عراق با دعوت مرکز همکاری‌های بین المللی وزارت عتف در شهر مشهد و به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در روز‌های شنبه و یکشنبه ۱۵ و ۱۶ مهر و با حضور بیش از ۲۴ دانشگاه عراقی و ۳۰ دانشگاه ایرانی برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر