دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

داداش زاده: بعید می‌دانم اشتباه داور عمدی باشد/ تعویض‌های گل‌محمدی جای سوال دارد

داداش زاده: بعید می‌دانم اشتباه داور عمدی باشد  تعویض‌های گل‌محمدی جای سوال دارد
پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: پرسپولیس فراتر از انتظار زحمت می‌کشد و تلاش می‌کند تا بهترین باشد.
کد خبر : 872216

بهزاد داداش زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در مورد برتری پرسپولیس مقابل گل‌گهر سیرجان و صدرنشینی این تیم اظهار کرد: بازی بدی را از دو تیم ندیدیم. پرسپولیس در نیمه اول تیم برتر زمین بود و مزد این برتری را با گلزنی شهاب زاهدی که در حال پیشرفت و هماهنگی با تیم است به ثمر رساند. در نیمه دوم طبیعی بود که گل‌گهر سیرجان که سرمایه‌گذاری زیادی کرده برای جبران نتیجه وارد زمین شود و این اتفاق افتاد. بازی بهتری را از گل‌گهر دیدیم ولی پرسپولیس به حریف اجازه نداد تا برنده مسابقه شود و در نهایت سه امتیاز با ارزش از دیداری سخت به دست آمد تا صدر جدول در اختیار پرسپولیس قرار بگیرد.

تعویض‌های گل‌محمدی جای سوال دارد

وی ادامه داد: پرسپولیس در حضور تماشاگران خود برنده شد و بازگشت آنها به ورزشگاه آزادی اتفاق بسیار جالبی بود. پرسپولیس با حمایت هواداران خود می‌تواند بازی‌های بهتری را انجام دهد. نکته عجیب در مورد این بازی پرسپولیس که شباهت زیادی با بازی‌های قبلی داشت تعویض‌های دیرهنگام یحیی گل‌محمدی است. جای سؤال دارد که علت اینکه سرمربی پرسپولیس این قدر دیر دست به تعویض می‌زند چیست. دیدیم که سرمربی گل‌گهر با سه تعویضی که در دقیقه ۶۰ انجام داد، شرایط تیمش را به مراتب بهتر کرد و خون تازه‌ای به رگ های تیمش جاری کرد. گل‌محمدی می‌تواند با تعویض‌های زودتر شرایط تیمش را بهتر کند. دو تعویض اجباری که بابت مصدومیت یاسین سلمانی و میلاد سرلک بود نباید دلیلی می‌شد تا سرمربی تیم سه تعویض دیگر را در وقت‌های تلف شده مسابقه انجام دهد.

اشتباه داوری هم جزئی از بازی است

پیشکسوت تیم پرسپولیس در خصوص اینکه بسیاری از کارشناسان داوری معتقد بودند کمک داور دوم بازی توپی که از خط دروازه پرسپولیس عبور کرد را به سود حریف سیرجانی گل ندید، تصریح کرد: اشتباهات داوری همیشه بوده و زبان‌مان مو در آورد بس که گفتند و گفتیم نیاز به سیستم کمک داور ویدئویی VAR داریم. پرسپولیس فراتر از انتظار زحمت می‌کشد و تلاش می‌کند تا بهترین باشد. داور قضاوت می‌کند و اشتباه داوری هم جزئی از بازی است که با کمک VAR بخش عمده‌ای از اشتباهات رفع می‌شود، ولی فراموش هم نکنیم در همین بازی اخیر نساجی با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا شوتی از سوی مهاجم نساجی زده شد گه خیلی‌ها معتقد بودند گل شده، ولی داوران VAR چنین نظری نداشتند. چندین سال است از کل فوتبال آسیا عقب افتاده‌ایم و نباید اشتباه داوری را که بعید می‌دانم از روی عمد باشد، رنگی ببینیم، چون ممکن است در بازی بعدی داور یا یکی از کمک‌هایش به ضرر پرسپولیس دچار اشتباه شود.

سه تیم مدعی قهرمانی هستند

داداش زاده با اشاره به اینکه با گذشت چند هفته از لیگ برتر چهره سه تیم همیشگی برای قهرمانی متمایز شده، یادآور شد: پرسپولیس، استقلال و سپاهان خیلی زود مدعیان اصلی قهرمانی شدند. در بازی دربی و همچنین دیدار‌های رفت و برگشت استقلال و پرسپولیس با سپاهان، قهرمانی این فصل لیگ برتر مشخص می‌شود و تیمی که موفق‌تر از بقیه در بازی‌های رودررو باشد قهرمانی را تصاحب می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته