دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 مهر 1402 - 20:02

رئیسی: «طوفان الاقصی» نشان داد، پیروزی بر دشمن زوال‌پذیر صهیونیستی دست‌یافتنی است

رئیسی: «طوفان الاقصی» نشان داد، پیروزی بر دشمن زوال‌پذیر صهیونیستی دست‌یافتنی است
رئیس‌جمهور عملیات طوفان الاقصی را رسوایی بزرگ امنیتی، نظامی و اطلاعاتی برای رژیم صهیونیستی توصیف و اظهار کرد: این عملیات نویدبخش پیروزی‌های بزرگ‌تر بوده و گواه آن است که پیروزی بر دشمن زوال‌پذیر صهیونیستی، دست‌یافتنی است.
کد خبر : 872204

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز یکشنبه (۱۶ مهر) در جلسه هیئت دولت، با اشاره به عملیات دلیرانه و پیروزمندانه مجاهدان فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی و تبریک این پیروزی به ملت فلسطین، اظهار داشت: آنچه امروز در فلسطین شاهد هستیم، تحقق وعده الهی و نتیجه عمل به راهبردی است که تأکید دارد آنچه دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند، نه سازش و تسلیم، بلکه ایستادگی است.

رئیسی عملیات غرورآفرین «طوفان اقصی» را رسوایی بزرگ امنیتی، نظامی و اطلاعاتی برای رژیم صهیونیستی توصیف و تصریح کرد: این عملیات ظفرمندانه و اتحاد و انسجامی که در میان نیروهای مقاومت مشاهده می‌شود، نویدبخش پیروزی‌های بزرگ‌تر بوده و گواه آن است که پیروزی بر دشمن زوال‌پذیر صهیونیستی، دست‌یافتنی است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وقوع زمین‌لرزه در کشور افغانستان و ابراز همدردی با خانواده‌های مصیبت‌دیده، افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به کشور همسایه آمادگی دارد.

رئیسی در ادامه با تبریک "هفته نیروی انتظامی " به همه نیروهای حافظ امنیت در مناطق مختلف کشور از شهرها و روستاها تا مرزهای سراسر کشور، یاد شهدای امنیت کشور را نیز گرامی‌ داشت و از مسئولان فراجا خواست که پیشگیری از وقوع جرم و نیز جرائم سازمان‌یافته را در اولویت کار خود قرار دهند.

رئیس‌جمهور به آغاز رسمی عملیات اجرایی احداث گذرگاه ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و با تأکید بر ضرورت تسریع در تکمیل این طرح، بهره‌برداری از آن را موجب ارتقای سطح تعاملات و تبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور و همچنین کشورهای منطقه دانست و گفت: مسائل منطقه باید با گفت‌وگوی کشورهای منطقه و بدون دخالت بیگانگان حل‌وفصل شود.

در این جلسه، وزیر امور خارجه نیز گزارشی از پیروزی‌های جریان مقاومت فلسطین ارائه کرد و اهداف این عملیات را مقابله‌ی مؤثر با هتک حرمت مسجدالاقصی، حمایت از مردم فلسطین و توجه دادن جهانیان به زخم بهبودنیافته‌ی اشغال فلسطین عنوان کرد.

استانداران سمنان و بوشهر نیز در پایان جلسه امروز هیئت دولت، گزارشی از کیفیت اجرای طرح‌ها و برنامه‌های دولت در استان‌های محل مأموریت خود و نیز میزان اجرای مصوبات سفر استانی دولت مردمی ارائه کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر