دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

فصل سوم سریال جنایی «لوپن» منتشر شد

فصل سوم سریال جنایی «لوپن» منتشر شد
پخش فصل سوم سریال فرانسوی «لوپن» که اثری معمایی و جنایی است، در هفت قسمت از سایت نتفلیکس آغاز شد.
کد خبر : 872164

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سومین فصل از سریال جنایی و مهیج «لوپن» به کارگردانی لویی لتریر و مارسلا سید، پخش خود را از نتفلیکس آغاز کرد، سریالی که بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفت و دوستداران آثار پلیسی را سر ذوق آورد.

قصه اصلی این فیلم الهام گرفته از شخصیت داستانی «آرسن لوپن» است، دزد نجیب‌زاده‌ای که در ادبیات فرانسه جان گرفت و خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های قصه‌های جنایی بدل شد. موریس لوبلان نویسنده ۷۶ ساله فرانسوی خالق این شخصیت محبوب است که در مجموع ۲۰ جلد کتاب براساس این دزد نجیب‌زاده نوشت. این کتاب‌ها شهرت لوپن را جهانی کردند و نویسندگان دیگری هم از این شخصیت در داستان‌های خود استفاده کردند. حضور آرسن لوپن در قصه‌های شرلوک هلمز، یکی از جذاب‌ترین داستان‌های مربوط به این دو شخصیت دوست‌داشتنی آثار پلیسی است.

در طول سال‌های اخیر آثار زیادی براساس این شخصیت تولید شده است که آخرین مورد آن مینی سریال فرانسوی «لوپن» است، اثری که فصل اول آن در پنج قسمت، سال ۲۰۲۱ از نتفلیکس پخش شد و خیلی زود به یکی از آثار محبوب پلتفرم نتفلیکس بدل شد. نخستین فصل از مینی سریال «لوپن» به عنوان اولین سریال فرانسوی نتفلیکس در فهرست ۱۰ سریال برتر این پلتفرم در آمریکا هم قرار گرفت و طبق اعلام تولیدکنندگان، در چهار هفته ابتدایی انتشارش توانست رکورد استثنائی۷۰ میلیون ساعت تماشا را به ثبت برساند.

عمر سی، هنرمند شناخته شده فرانسوی بازیگر نقش اصلی همین سریال است که بازی‌اش در این اثر با استقبال مواجه شده و نامزدی‌هایی هم در جشنواره‌های مختلف برای او به همراه داشته است. لودین سنیه، کلوتید امه و وینسنت لوندز دیگر بازیگران مطرح این اثر هستند. «اسن دیوپ» نام شخصیتی است که عمر سی در این سریال به تصویر می‌کشد، جوان خوش‌فکری که شخصیت داستانی آرسن لوپن را الگوی زندگی خود قرار باتوجه به داستان‌هایی که از این شخصیت خوانده، نقشه‌هایی برای دزدی‌های کوچک و بزرگ خود ترتیب می‌دهد. البته شخصیت دیوپ در این سریال صرفاً یک دزد نیست، او از نوجوانی و بعد از یتیم شدندش به دنبال اثبات بی‌گناهی پدر خود بود، کسی که به جرم جنایتی که انجام نداده بود زندگی‌اش کاملا تغییر کرد.

فصل سوم سریال جنایی «لوپن» منتشر شد

فصل جدید، فرار از فرانسه!

دیوپ در این مسیر با آدم‌های زیادی برخورد می‌کند، از خانواده‌ای که او را از کودکی بزرگ کرد تا افراد مختلف و او هرکسی را از سراهش کنار می‌زند تا انتقام پدرش را بگیرد. طبق فیلمنامه‌ای که از فصل سوم این مجموعه منتشر شده، شخصیت دیوپ پس از تعقیب و گریز‌های فراوان خارج از فرانسه مخفی شده و باید دور از همسر و فرزندش به زندگی خود ادامه دهد، اما وی تحمل این شرایط را ندارد و به پاریس برمی‌گردد تا به آن‌ها پیشنهاد دهد از کشور خارج شوند و زندگی جدیدی را آغاز کنند.

این مینی سریال که تا کنون دو فصل ۵ قسمتی از آن به نمایش درآمده، در سایت IMDB امتیاز ۷.۵ از ۱۰ را به خود اختصاص داده است که امتیاز چندان بالایی محسوب نمی‌شود، اما در سایت روتن تومیتوز که امتیازدهی در آن توسط منتقدان شناخته شده و کارشناسان سینما ثبت می‌شود، امتیاز قابل توجه ۹۸ از ۱۰۰ را دارد، امتیازی که این اثر را به یکی از محبوب‌ترین مینی سریال‌های سال‌های اخیر تبدیل کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر