دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 مهر 1402 - 16:13
کاظمی قمی خبر داد؛

هماهنگی ایران و افغانستان در کمک‌ انسان‌دوستانه به زلزله‌زدگان هرات

هماهنگی ایران و افغانستان در کمک‌ انسان‌دوستانه به زلزله‌زدگان هرات
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان درباره هماهنگی برای کمک‌های همه جانبه به زلزله‌زدگان هرات افغانستان گفت: همزمان با کمک‌های ایران در تماس با همکارانم برای فعال شدن کمیته تماس منطقه‌ای هستم.
کد خبر : 872144

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان با «مولوی سلیم حقانی» مسئول زون کابل وزارت مبارزه با حوادث طبیعی افغانستان به منظور هماهنگی برای کمک‌های همه جانبه به زلزله‌زدگان هرات دیدار کرد.

پس از این دیدار وی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: دیدار امروز در سفارت به خواست وزارت حوادث غیرمترقبه افغانستان پاسخ به توییت دیروزم بود.

وی گفت: اهتمام برای نجات جان آسیب‌دیدگان زلزله هرات باستان مصداق درد مشترک سعدی است که قرار را از ما گرفته است.

کاظمی قمی ادامه داد: همزمان با کمک‌های ایران در تماس با همکارانم برای فعال شدن کمیته تماس منطقه‌ای هستم.

گفتنی است، روز گذشته کاظمی قمی از آمادگی ایران برای کمک به زلزله زدگان هرات در صفحه شخصی خود در فضای مجازی خبر داد و نوشت: «در سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی با قربانیان و خسارت دیدگان زلزله هرات، آمادگی دارد در چارچوب همکاری های انسان‌دوستانه و بیانیه غازان از طریق کمیته تماس منطقه‌ای نسبت به پذیرش و هدایت کمک‌های بین‌المللی اقدام کرده، خدمات مرزی خود برای انتقال کمک‌های بشردوستانه را افزایش دهد.»

انتهای پیام/

ارسال نظر