دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

۲.۵ میلیون نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی عشایر درآمدند

۲.۵ میلیون نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی عشایر درآمدند
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور اعلام کرد: از جمعیت ۹میلیون نفری جامعه روستاییان و کشاورزان و عشایر کشور ۲.۵ میلیون نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی عشایر درآمدند.
کد خبر : 872135

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا، بیت اله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور اظهار کرد: از زمان استقرار دولت سیزدهم ۶۱۰ هزار نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان و عشایر درآمدند و دراین زمان ۹۰ درصد اعضا نیز به تمدید بیمه نامه خود اقدام کردند.

برقراری تاکید کرد: هدف گذاری جذب اعضا در مناطق محروم و کم برخوردار یکی از برنامه های این صندوق به شمار می آید که تا کنون فعالیت ها در این راستا در حال اجراست.

وی ادامه داد: دو میلیون و۷۱۰  هزار نفر از واجدین شرایط بیمه اجتماعی به عضویت صندوق درآمدند و انتظار می‌رود با اطلاع رسانی‌هایی که از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور، نماز جمعه‌ها و سفر‌های راستانی می‌شود مشارکت مردم برای عضویت از خدمت رسانی این صندوق بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه این بیمه، اختیاری است، گفت: دولت در برای سال جاری ۱۶۵ درصد بودجه این صندوق را افزایش داده است که نشانه عزم دولت برای توسعه خدمت رسانی به روستاییان، کشاورزان و عشایر کشور بوده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر تصریح کرد: کسانی که عضو صندوق بیمه اجتماعی می‌شوند مستمری بازنشستگی و اگر در حین کار مشکلی برایشان اتفاق بیفتد از مستمری از کارافتادگی و در صورت فوت، خانواده از حقوق بازماندگی این صندوق استفاده خواهند کرد.

برقراری با تاکید بر اینکه شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی  ۱۸ تا ۵۰ سال است، گفت: اعضا در این صندوق در ۸ سطح تعیین شده از حداقل ماهیانه ۵۰ تا حداکثر ۲۵۰ هزار تومان پرداخت عضویت خواهند داشت تا به تناسب درامد و شرایط عصویت خود از خدمات این صندوق بهره ببرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر