دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور وزیر علوم؛

راهکار‌های تسریع و تسهیل روند جذب اعضای هیئت‌علمی و نخبگان بررسی شد

راهکار‌های تسریع و تسهیل روند جذب اعضای هیئت‌علمی و نخبگان بررسی شد
راهکار‌های تسریع و تسهیل روند جذب اعضای هیئت‌علمی و جذب نخبگان در نشست مشترک رئیس سازمان اداری و استخدامی و معاونان این سازمان با وزیر علوم، بررسی شد.
کد خبر : 872052

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست مشترک رئیس سازمان اداری و استخدامی و معاونان این سازمان با وزیر علوم، تحقیقات، فناوری و معاونان این وزارت و تعدادی از رؤسای دانشگاه‌ها در محل ستاد وزارت علوم برگزار شد.

در این نشست مشترک، فرایند تحول اداری و فرایند جذب اعضای هیئت‌علمی و استخدام کارکنان، بحث‌های حقوق و مزایا در دو حوزه اعضای هیئت‌علمی و کارکنان و همچنین موضوع اتخاذ راهکار‌هایی برای تسریع و تسهیل روند جذب اعضای هیئت‌علمی و جذب نخبگان موردبررسی قرار گرفت.

در این نشست، ضرورت تخصیص سهمیه جذب اعضای علمی و کارکنان برای دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای و پیام نور بررسی شد.

کمبود نیروی تخصصی در تعدادی از واحد‌های ستادی وزارت علوم ازجمله معاونت فناوری، مرکز فناوری اطلاعات و مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی از درخواست‌های مسئولان ستاد وزارت علوم از مسئولان سازمان اداری و استخدامی در این نشست بود.

در بخشی از این نشست مسئولان سازمان اداری و استخدامی و وزارت علوم بر ضرورت به‌کارگیری فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک برای افزایش بهره‌وری و بازدهی، تسریع در امور و افزایش رضایتمندی مردم در خدمات تأکید کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر