دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
همزمان با عملیات بزرگ طوفان‌الاقصی؛

سریال «عزالدین قسام» به شبکه تماشا رسید

سریال «عزالدین قسام» به شبکه تماشا رسید
همزمان با عملیات بزرگ طوفان الاقصی در نوار غزه، سریال سوری «عزالدین قسام» در جدول پخش شبکه تماشا قرار گرفت.
کد خبر : 872029

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، همزمان با عملیات نیرو‌های مقاومت فلسطین با نام عملیات بزرگ طوفان الاقصی در سرزمین اشغالی علیه ارتش رژیم صهیونیستی و این پیروزی تاریخی مقاومت سریال «عزالدین قسام» از امروز ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه تماشا می‌رود. این سریال، اثری سوری به کارگردانی هیثم حقی و محصول سال ۱۹۸۷ است.

«عزالدین قسام» در ژانر تاریخی، درام و حماسی ساخته شده و در آن بازیگران شناخته شده و قدیمی سوری و لبنانی حضور دارند. افرادی همچون اسعد فدا، مونا واصف، ادیب قدورا، عبدالهادی الصباغ، حسین ابوحمد، جهاد سعد بازیگران این سریال خاطره‌انگیز و ماندگار هستند.

این سریال درباره زندگی و مبارزات عزالدین قسام مبارزه فلسطینی است. شیخ القسام در این دوره تاریخی از سوریه، شهر ساحلی جبله، به فلسطین آمد و از مقابل فرانسوی‌ها که حکم اعدام او را صادر کردند، فرار کرد.

شیخ القسام شروع به مبارزات خود بر علیه اشغالگران اسرائیل و انگلیس کرد و در سال ۱۹۲۱ شیخ توانست هسته‌های مقاومتی را در برابر اشغالگری انگلیس و اسرائیل ایجاد کند که نبرد‌ها و رویارویی‌های زیادی را برای آزادسازی سرزمین انجام داد و نهایت شیخ القسام و اکثر اعضای گروهش به شهادت رسیدند.

سریال «عزالدین قسام» هر روز ساعت ۱۸ و بازپخش آن ساعات ۱۲، ۶، ۲۴ از شبکه تماشا پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر