دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 مهر 1402 - 07:48

بهمنیار: برای کسب طلا به هانگژو آمده بودم/ مدال برنز را به مردم ایران تقدیم می‌کنم

بهمنیار: برای کسب طلا به هانگژو آمده بودم  مدال برنز را به مردم ایران تقدیم می‌کنم
مربی و کاراته کای ایران بعد از کسب مدال برنز بازی های آسیایی هانگژو صحبت کردند.
کد خبر : 872009

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سارا بهمنیار نماینده کومیته زنان ایران در بازی های آسیایی به عنوان آخرین ورزشکار ایرانی که در هانگژو مسابقه داد، در نهایت کار خود را با مدال برنز به پایان رساند تا آخرین مدال ایران در هانگژو برنزی باشد.

در پایان این مسابقه مربی و کاراته کای ایران صحبت کردند.

سارا بهمنیار پس از شکست در دیدار نیمه نهایی  و از دست رفتن مدال طلا اظهار کرد: توانستم دو مسابقه اولم را ببرم اما متاسفانه در دور سوم و برابر نماینده قزاقستان با یک امتیاز فاصله شکست خوردم. همه چیر برای رفتنم به فینال مهیا بود اما نتوانستم آن یک امتیاز را جبران کنم.

وی افزود: یک لحظه بازی از دستم در رفت. درخواست ویدئوچک دادیم که قبول نشد اما مطمئن هستم که آن امتیاز درست بود و باید به من تعلق می گرفت. 

وی درباره این موضوع که می توانست اولین مدال آور طلایی زن کاروان ایران و همچنین آخرین طلایی ایران در این دوره باشد، گفت: نمی دانم چه بگویم. عمیقا ناراحتم.

ملی پوش کاراته کشورمان بعد از کسبمدال برنز تاکید کرد: خوشحالم که در این بازی ها به مدال برنز رسیدم. البته هدف من مدال طلا بود ولی خداراشکر که دست خالی نمی روم.

وی افزود: امروز برابر حریف نامدار ژاپنی پیروز شدم و به مدال برنز رسیدم و این مدال به مردم خوب کشورم تقدیم می کنم و سپاسگذارم که حمایت مان کردند.

**مهین فرهادی زاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک که در سالن محل برگزاری مسابقات کاراته حضور داشت درباره عملکرد بانوان کشورمان در بازی های آسیایی هانگژو گفت: خوشبختانه پایان کار ورزشکاران ما در هانگژو با مدال یک خانم بود. البته خانم بهمنیار می توانست به فینال برسد چون بازی آخرش به مراتب سخت تر از دیداری بود که واگذار کرد.

وی افزود: جا دارد از تمام فدراسیون هایی که پیش از مسابقات و در جریان بازی تلاش کردند تا ورزشکاران بهترین عملکرد را داشته باشند تشکر کنم. به ویژه فدراسیون کاراته که یک مدال خوش‌رنگ طلا و دو مدال برنز دختران که بسیار ارزشمند و شروع خوبی بود  کسب کرد.

وی در پایان گفت: شروع کننده و پایان دهنده مدال آوری های ما خانم ها بودند.

** سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته گفت: واقعا سطح مسابقات بالا بود. مخصوصا با تغییرات جغرافیایی که در کاراته آسیا و جهان ایجادشده است و همچنین سرمایه گذاری های صورت گرفته،سطح فنی کشورها بیشتر شده‌ و قدرت های جديدی شکل گرفته است.

وی افزود: ما در این رویدادها یک مدال طلا  که خیلی ارزشمند بود گرفتیم و دختران نیز دو مدال برنز کسب کردند که حق هر دو نفرشان رفتن به فینال بود.چند نفر از بچه های ما هم شرایط شان خوب نبود و  نتوانستند مدال آوری کنند که باید بعد از بازگشت به تهران دلایل آن را با حضور کادرفنی و کارشناسان  بررسی کنیم.
طباطبایی اضافه کرد: با توجه شرایط این دوره بازی های آسیایی، کاروان کاراته سه مدال آورد که ارزشمند بود اما  خیلی خوب نبودیم و ظرفیت بالاتری داشتیم با این حال شخصا از عملکرد بچه ها ناراضی نیستم.

رئیس فدراسیون کاراته افرود: از اینکه مدال های کاراته به کاروان شهید حججی کمک کرد خوشحال هستیم.

طباطبایی درباره جلسه اخیر وزیر ورزش کشورمان با رئیس فدراسیون جهانی کاراته گفت: نشستی با حضور  وزیر محترم و آقای اسپینوس و مقامات کاراته آسیا برگزار شد. رئیس فدراسیون جهانی همیشه کاراته ایران را مورد حمایت قرار داده و اینبار هم اشاره کردند که کاراته ایران از قدرت های جهان است. آقای هاشمی هم حمایت خود را از کاراته همواره اعلام کرده اند و امیدوارم نشست اخیر ایشان با رئیس فدراسیون جهانی منشا خیر باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر