دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 مهر 1402 - 14:35

ساخت دستگاهی که روزانه به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند + عکس و فیلم

ساخت دستگاهی که روزانه به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند + عکس و فیلم
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی و ساخت دستگاه الکترونیکی شده که وزن انسان را از ۲۵۰ تا ۶۰۰ گرم در روز کاهش می‌دهد.
کد خبر : 871831

جمشید غفاری‌بهلولی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از طراحی و ساخت دستگاه الکترونیکی کاهش وزن خبر داد و اظهار کرد: این دستگاه می‌تواند بدون مصرف دارو و ورزش کردن وزن را به اندازه ۲۵۰ گرم تا ۶۰۰ گرم در روز کاهش دهد. 

وی افزود: این دستگاه قادر است بیش از این مقدار را هم کاهش دهد؛ اما توصیه ما کاهش تدریجی وزن بوده؛ زیرا به لحاظ علمی کاهش تدریجی مناسب‌تر از کاهش یک‌باره است.

غفاری یادآور شد: دستگاه‌های کاهش‌دهنده وزن مانند تردمیل باعث خستگی در عضلات شده و بعد از مدتی افراد رغبتی به استفاده از آن ندارند؛ اما دستگاه الکترونیکی کاهش وزن در حالت استراحت بدن هم قابل استفاده بوده و به همین دلیل استقبال خوبی از آن خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید که چند دستگاه دیگر مانند سمعک مچی را اختراع کرده است، گفت: در تلاش هستیم تا کمتر از یک یا دو سال آینده دستگاه الکترونیکی کاهش وزن را به تولید انبوه برسانیم.

به گزارش آنا، دستگاه الکترونیک تکنولوژی عبور صوت از بدن با تغییر در پارامتر‌های صوت و با قطعات الکترونیکی قادر است صوت را از تمام اندام بدن عبور دهد و از طرفی می‌توان با این تکنولوژی صدا را از بدن چند نفر عبور داد.

این دستگاه کاربرد‌های فراوانی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان فیزیوتراپی صوتی را نام برد که با عبور صوت از عضلات می‌تواند درمان را صورت دهد. کاربرد دیگر این دستگاه انتقال سمعک از روی گوش به مچ دست است.

انتهای پیام/

ارسال نظر