دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس دانشگاه صنعتی سهند در گفت‌وگو با آنا: 

سطح علمی استادان کشور باید به‌روز‌تر شود

سطح علمی استادان کشور باید به‌روز‌تر شود
رئیس دانشگاه صنعتی سهند گفت: از دو سال اخیر با کمک صنعت به راه‌اندازی رشته‌های مهندسی داروسازی اقدام کرده‌ایم؛ چراکه فقط رشته‌های داروسازی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شدند و جای خالی مهندسی داروسازی در آموزش عالی کشور احساس می‌شد.
کد خبر : 871582

اسماعیل فاتحی فر رئیس دانشگاه صنعتی سهند در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره بازنگری سرفصل دروس با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری اظهار کرد: دانشگاه صنعتی سهند به عنوان اولین دانشگاه در سطح کشور طرح تحولات آموزشی را انجام داده است. 

وی افزود: در دانشگاه صنعتی سهند یک دانشکده بین رشته‌ای به شیوه مجازی را بدون بار مالی زیاد ایجاد کرده ایم و رشته‌های تدریس شده در این دانشکده تلفیقی از رشته‌های موجود دانشکده‌ها و بر اساس نیاز روز هستند. 

فاتحی تصریح کرد: در جلسه معاونان آموزشی وزارت علوم در مشهد مقدس طرح تاسیس دانشکده میان رشته‌ای را تصویب کردیم و هم اکنون مجوز تاسیس ۳ رشته در این دانشکده را اخذ کرده ایم. 

رئیس دانشگاه صنعتی سهند ادامه داد: برای بازنگری رشته‌های دانشگاهی با تمام روسای دانشکده‌ها جلسات اختصاصی برگزار کردیم و فعالیت‌ها از بطن دانشکده و با همکاری همکاران انجام شد و تمام نیاز‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. 

فاتحی فر درباره ارزیابی سطح علمی استادان و دانشجویان متناسب با نیاز‌های روز گفت: سطح کیفی علمی استادان کشور باید بروز‌تر شود و نباید از این موضوع غافل شویم؛ چرا که با هر سرعتی هم پیش برویم علم جهانی از ما جلوتر است. 

وی اضافه کرد: معیشت و آرامش و رفاه استادان دانشگاه‌ها باید تامین شود تا انگیزه فعالیت‌های پژوهشی داشته باشند و زمانی که استادی در معیشت خود مشکل داشته باشد نمی‌تواند نیاز خود را به راحتی انجام دهد؛ بنابراین تفکر کافی نخواهد داشت. 

رئیس دانشگاه صنعتی سهند با بیان اینکه دولت باید برای حفظ شأن و منزلت دانشگاه و استاد برنامه‌های موثری در دستور کار داشته باشد، تاکید کرد: به تاسیس رشته جدیدی با عنوان مهندسی علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی برای نخستین بار در کشور اقدام کرده ایم و از مهر ۱۴۰۲ در این رشته دانشجو پذیرش می‌کنیم و در مقطع ارشد رشته‌های مهندسی داروسازی و طراحی کارخانه جات داروسازی را راه اندازی کرده ایم. 

فاتحی فر اضافه کرد: از دو سال اخیر با کمک صنعت به راه‌اندازی رشته‌های مهندسی داروسازی اقدام کرده‌ایم؛ چراکه فقط رشته‌های داروسازی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شدند و جای خالی مهندسی داروسازی در آموزش عالی کشور احساس می‌شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر