دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 مهر 1402 - 21:55

پنتاگون بابت کسری بودجه برای کمک به اوکراین هشدار داد

پنتاگون بابت کسری بودجه برای کمک به اوکراین هشدار داد
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به کنگره این کشور هشدار داده است که برای جایگزینی تسلیحاتی که واشنگتن به اوکراین فرستاده با مشکل مواجه است و بودجه لازم در این خصوص را در اختیار ندارد.
کد خبر : 871192

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به کنگره این کشور هشدار داده است که برای جایگزینی تسلیحاتی که واشنگتن به اوکراین فرستاده با مشکل مواجه است و بودجه لازم در این خصوص را در اختیار ندارد.

در نامه پنتاگون به رهبران کنگره آمده است که وزارت دفاع آمریکا مجبور شده تا تأمین مجدد برخی از نیروها را کاهش دهد و از کنگره خواسته است تا بودجه لازمه برای اوکراین را تأمین کند.

در این سند که توسط خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس منتشر شده، مایکل مک‌کورد، کنترل‌کننده تجهیزات پنتاگون به رهبران مجلس نمایندگان و سنا گفته است که تنها ۱.۶ میلیارد دلار از ۲۵.۹ میلیارد دلار بودجه اختصاص یافته از سوی کنگره برای جایگزینی تسلیحات ارسالی به اوکراین کنگره باقی‌مانده است که برای تکمیل ذخایر ارتش آمریکا کافی نیست.

این ذخایر شامل میلیون‌ها گلوله توپ، راکت و موشک است که آمریکا به اوکراین ارسال کرده تا در زمینه ضد حمله اوکراین مورداستفاده قرار گیرد.

مک کورد گفت که بدون بودجه اضافی، آمریکا باید تأمین تسلیحات دفاع هوایی، مهمات، پهپاد و تجهیزات نفوذی را که «اکنون حیاتی و فوری هستند، به تعویق بیندازد. این در حالی است روسیه برای انجام یک حمله زمستانی آماده می‌شود.»

مجلس نمایندگان آمریکا در حالی با تصویب یک لایحه موقت، مانع تعطیلی دولت شد که حذف یکی از اولویت‌های دولت جو بایدن که همان کمک به اوکراین است، می‌تواند هم‌زمان ضربه‌ای برای رئیس‌جمهوری آمریکا و همتای اوکراینی او محسوب شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر