دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رئیسی: باید به پایان نامه‌های دانشگاهی میدان داد

رئیسی: باید به پایان نامه‌های دانشگاهی میدان داد
رئیس جمهور در چهل و یکمین سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق گفت: پایان نامه‌ها در قفسه کتابخانه‌ها خاک می‌خورند، در صورتی که باید در صنعت به کار گرفته شوند و به آن میدان داد.  
کد خبر : 871188

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، چهل و یکمین سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) شامگاه دوشنبه، ۱۰ مهر ۱۴۰۲ با حضور حجت‌الاسلام  سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهوری و حجت الاسلام خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام حسین علی سعدی رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در مسجد این دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام رئیسی در این آیین اظهار کرد: آنچه وجود مقدس پیامبر برای بشریت آورده است با آنچه که امروز در این تقارن ولادت رسول خدا و امام صادق آورده پیام مهمی دارد؛ گاهی تقارن حوادث در تکریم و گاهی در تشریح است. 

رئیس جمهور ادامه داد: گاهی حوادث شکل دیگری است و مولودی در یک روز پا بر عرصه هستی می گذارد و مولودی در سال های بسیار بعد و کسانی که در خانه وجود مقدس پیامبر علم و معرفت و سبک زندگی می آموزند تغذیه فرهنگی و مبانی فکری و اندیشگی باید از مجرایی باشد که مورد تاکید پیامبر است و امام صادق مفسر کلام خداوند است. 

رئیسی گفت: پیامبر در تعریف علم و دانش این گونه فرموده اند که علم به عقاید باورهای الهی و اخلاق کریمه و احکام یا سبک زندگی انسان سالک الی الله ختم می‌شود.

وی اضافه کرد: آنچه که امروز به عنوان دین و فقه باید بشناسیم فقه اکبر و عقاید و باورها و اخلاق و احکام است که تمام انسان ها باید آن را بشناسند و به آن عمل کنند و فقه تمام زوایای زندگی انسان را رقم می زند. شناخت این دین بسیار مهم است و آنچه که پیامبر اکبر و امام صادق در علم تاکید می کنند همین است. 

رئیسی تاکید کرد: انسان می تواند زندگی خود را با دین و ارزش های دینی شکل دهد. می توان هم متمدن بود و هم دین مدار و امام هم در اوایل انقلاب با فساد مخالفت کردند اما گفتند با دین مخالفتی نداریم. پرچمی که امام برافراشتند اجرای عدالت بود. 

رئیس جمهور بیان کرد: پایان نامه ها در قفسه کتابخانه ها خاک می خورند، درصورتی که باید در صنعت بکار گرفته شوند و به آن میدان داد. 

رئیسی گفت: دانشگاه کار خود را می کند و صنعت کار خود را در صورتی که باید بین این دو گره ایجاد کرد‌.

دانشگاه امام صادق پیشگام حرکت تحول در علوم اجتماعی است 

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام حسین علی سعدی رئیس دانشگاه امام صادق (ع) اظهار کرد: از رئیس جمهور جناب آقای دکتر رئیسی بابت حضورشان کمال تشکر دارم و امشب دومین حضور رئیس جمهور انقلابی و پرکار آیت الله رئیسی در دانشگاه امام صادق است. پیامبر اکرم (ص) جامعه را بر محور الهی مهندسی کرده است. 

وی گفت: دانشگاه امام صادق با ظرفیت بزرگی پیشگام حرکت تحول علوم اجتماعی است و مدیران تراز انقلاب با عنایت خداوند در این حوزه به توفیقات بیشتری دست می یابند‌.

سعدی افزود: امشب دانشگاه وارد چله دوم مسئولیت خود می شود و در بستر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند خود را تهیه کرده و نیازمند تیم حکمرانی هستیم و اگر بخواهیم مدیریت تحول را بر عهده بگیریم وظیفه سنگینی بر دوش ماست.

انتهای پیام/

ارسال نظر