دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

هشدار زرد هواشناسی: ورود گردوغبار به پایتخت از امروز تا پنج‌شنبه

هشدار زرد هواشناسی: ورود گردوغبار به پایتخت از امروز تا پنج‌شنبه
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و خیزش گردوغبار به‌ویژه نیمه جنوبی و ارتفاعات شمال‌شرقی استان طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز تا روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد.
کد خبر : 871155

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حامد یزدی‌مهر از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و خیزش گردوغبار در پایتخت به‌ویژه نیمه جنوبی و ارتفاعات شمال شرقی استان خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعدازظهر امروز دوشنبه دهم تا روز پنجشنبه 13 مهرماه شاهد این مخاطره خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران به امکان انتقال گردوغبار از استان‌های مجاور اشاره کرد و افزود: با خیزش گردوغبار شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود، لذا به همه مردم مخصوصاً افراد دارای بیماری زمینه‌ای و تنفسی توصیه می‌شود از حضور در فضای باز خودداری کنند.

یزدی‌مهر در ادامه در خصوص استحکام‌بخشی به ساختمان‌های نیمه‌کاره و تابلوهای تبلیغاتی اشاره کرد و گفت: در مواقع باد شدید احتمال سقوط اجسام از ارتفاعات وجود دارد لذا از همه افراد و ذی‌نفعان می‌خواهیم نسبت به ایمنی موارد مطروحه اقدامات لازم را انجام دهند و از پارک خودرو و قرار گرفتن زیر درختان کهنسال بپرهیزند.

وی در خصوص عملیات سمپاشی در مزارع نیز هشدار داد و افزود: به کشاورزان توصیه می‌شود عملیات سم و محلول پاشی را به زمانی که جو آرام است و وزش باد نداریم موکول کنند و از استحکام نهال‌های تازه کشت‌شده با نصب قیم اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر