دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران:

۲۰ بوستان «مادر و کودک» در ۱۰ منطقه پایتخت افتتاح می‌شود

۲۰ بوستان «مادر و کودک» در ۱۰ منطقه پایتخت افتتاح می‌شود
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از افتتاح و بهره برداری ۲۰ بوستان مادر و کودک در ۱۰ منطقه پایتخت خبر داد.
کد خبر : 871073

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران  گفت:  با فراگیر شدن فرهنگ آپارتمان نشینی و حذف تدریجی فضا‌های باز شخصی از جمله حیاط خانه ها، خانواده‌ها برای تفریح و بازی کودکانشان نیاز بیشتری به بوستان‌ها به ویژه بوستان‌های محله‌ای پیدا کرده اند. در همین راستا به منظور ایجاد فضایی مفرح و در عین حال امن و آرامش بخش برای مادرانی که همراه با کودکشان به بوستان می‌آیند، طرح بوستان مادر و کودک تهیه و در مرحله اول طی سال ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ به صورت پایلوت در ۲۸ بوستان به اجرا در آمد.

حسین نظری اظهار کرد: در همین راستا و براساس طرح «من شهردارم» و در مرحله اول فاز دوم این طرح؛ ۲۰ بوستان مادر و کودک نیز در ۱۰ منطقه پایتخت (در سطح محلات شهر تهران) به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در این طرح دو بوستان در مناطق یک، سه، چهار، هشت، سیزده، چهارده، شانزده و بیست، یک بوستان در منطقه ۷ و  سه بوستان در منطقه ۱۵ افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

به گفته نظری بوستان‌های مادر و کودک مجهز به امکاناتی، چون زمین بازی کودکان، ایستگاه تندرستی کودکان و بزرگسالان، اتاق مادر و کودک، وسایل بازی برای کودکان و... می‌باشد.

معاون شهردار تهران با بیان این که بوستان‌های مادر و کودک براساس اسناد فرادستی و طبق مصوبه کارگروه فنی کمیسیون ماده ۵ ساخته و یا در حال ساخت می‌باشند، اظهار کرد: تعداد محلات هدف ساخت بوستان مادر و کودک تا پایان برنامه چهارساله چهارم ۲۲۷ محله از ۳۵۳ محلات شهر تهران است.

انتهای پیام/

ارسال نظر