دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 مهر 1402 - 10:21
برای رسیدگی به پرونده کلاهبرداری؛

«ترامپ» امروز به دادگاه نیویورک می‌رود

«ترامپ» امروز به دادگاه نیویورک می‌رود
رئیس‌جمهور سابق آمریکا قرار است امروز دوشنبه در رابطه با پرونده کلاهبرداری تجاری در دادگاهی در نیویورک محاکمه شود.
کد خبر : 871012

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از الجزیره، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، از قصد خود برای حضور در دادگاه غیرکیفری نیویورک برای رسیدگی به اتهام کلاهبرداری در تجارت خبر داد.

وی و دو پسرش متهم هستند که در جریان مدیریت امپراتوری تجاری ترامپ، ارزش اموال و دارایی‌هایشان را بیش از ارزش واقعی اعلام کرده‌اند تا از مزایای وام‌های کلان و حق بیمه پایین‌تر برخوردار شوند.

محاکمه ترامپ قرار است امروز دوشنبه در شرایطی برگزار شود که وی همزمان در رابطه با چهار پرونده کیفری پیرامون مسائل مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و شورش کنگره در ژانویه ۲۰۲۱ تحت پیگرد است.

وی در جریان این چهار پرونده، با ۹۱ مورد اتهام کیفری هم مواجه است که به گفته خودش می‌تواند تا ۵۶۰ سال زندان برای او همراه داشته باشد.

اما ترامپ روز گذشته در رابطه با پرونده غیرکیفری خود در شبکه اجتماعی «تروث» (حقیقت) نوشت: فردا صبح به دادگاه می‌روم تا از نام و اعتبارم دفاع کنم. کل این پرونده شرم‌آور است. 

«لِتیشیا جیمز» دادستان کل ایالت نیویورک، در شکوائیه خود علیه ترامپ و پسرانش خواستار اعمال جریمه حداقل ۲۵۰ میلیون دلاری و ممنوعیت آن‌ها از ادامه دادن تجارت خانوادگی‌شان شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر