دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 مهر 1402 - 16:16

اردوغان: تروریست‌ها را در حیاط خلوت خودشان نابود می‌کنیم

اردوغان: تروریست‌ها را در حیاط خلوت خودشان نابود می‌کنیم
رئیس جمهور ترکیه به حمله انتحاری که صبح امروز در آنکارا رخ داد، واکنش نشان داد و گفت: به جنگ خود علیه تروریسم ادامه می‌دهیم و آنها را در حیاط خلوت خودشان از بین خواهیم برد.
کد خبر : 870913

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، در پی انفجار تروریستی امروز (یکشنبه، ۱ اکتبر) در نزدیکی ساختمان‌های وزارت کشور و پارلمان ترکیه در مرکز آنکارا، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه واکنش نشان داد و گفت: امروز تروریست‌ها شکست خوردند و آنها همواره در تحقق اهدافشان شکست خواهند خورد. 

رسانه‌های محلی ترکیه صبح امروز (یکشنبه) از وقوع یک حمله تروریستی در نزدیکی وزارت کشور و پارلمان ترکیه در آنکارا و کشته شدن دو عامل این حمله و زخمی شدن دو مأمور پلیس ترکیه خبر دادند.

«علی یرلی کایا» وزیر کشور ترکیه با تأکید بر تروریستی بودن این انفجار گفت: دو تروریست، خودرویی را به مقابل درب ورودی اداره کل امنیت وزارت امور کشور راندند تا بمبی را منفجر کنند. یکی از تروریست‌ها خود را منفجرکرد و حمله دومی خنثی شد.

رئیس‌جمهور ترکیه امروز، تصریح کرد: ما تمام تدابیر لازم برای مبارزه با سازمان‌های تروریستی را اتخاذ می‌کنیم و به جنگ خود علیه تروریسم ادامه می‌دهیم. کشورهای بزرگ، سازمان‌های تروریستی را بر ما مسلط کردند و ما توانستیم بر آن‌ها فائق آییم. ما بر خطرهای بزرگ مرتبط با تروریسم در داخل و خارج غلبه کردیم. ما یک نوار امنیتی در مرزهای جنوبی ترکیه برای حفظ امنیت کشورمان احداث کردیم. ما تروریست‌ها را در حیاط خلوت خودشان از بین خواهیم برد.

اردوغان افزود: به سازمان گولن و هیچ سازمان تروریستی دیگری اجازه نخواهیم داد که بار دیگر روی کار آیند. در خصوص سازمان‌های تروریستی که تحت پوشش فرهنگی به کشورمان می‌آیند، هوشیاریم. سازمان‌های تروریستی، آخرین نفس‌های خود را می‌کشند، چون ما همواره آن‌ها را هدف قرار می‌دهیم. 

انتهای پیام/

ارسال نظر