دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 مهر 1402 - 15:31
دقایقی قبل؛

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان وارد تهران شد

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان وارد تهران شد
دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان در سفر به تهران، با همتای ایرانی درباره روند مناسبات دوجانبه و آخرین تحولات منطقه قفقاز جنوبی بحث و تبادل نظر خواهد داشت.
کد خبر : 870901

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «آرمن گریگوریان» دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان به منظور دیدار و گفت‌وگو با «علی‌اکبر احمدیان» دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر امروز (یکشنبه) نهم مهر ماه وارد تهران شد.

وی قرار است در دیدار با احمدیان درباره روند مناسبات دوجانبه و آخرین تحولات منطقه قفقاز جنوبی بحث و تبادل نظر کند.

این نخستین دیدار گریگوریان با احمدیان پس از انتصاب احمدیان در سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی ایران است.

سفر امروز گریگوریان به تهران پس از تحولات اخیر در منطقه قره‌باغ و برقراری آتش بس و انحلال جمهوری خودخوانده در این منطقه صورت می‌گیرد.

گریگوریان همچنین قرار است با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این و به دفعات بر حساسیت نسبت به امنیت مرزهای مشترک با همسایگان شمالی تأکید و اعلام کرده بود که با اقتدار از امنیت مرزها دفاع می‌کند. جمهوری اسلامی همچنین در پی تحولات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی رایزنی‌هایی را با طرف‌های درگیر انجام داد از جمله تماس‌های تلفنی امیرعبداللهیان با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی و دیدار اخیر رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده‌‌اند که قره‌باغ را بخشی از جمهوری آذربایجان می‌دانند حال آنکه به حراست از باریکه مرزی ایران و ارمنستان هم متعهد هستند. ایران همچنین آمادگی خود را برای برگزاری نشست ۳+۳ (ایران، روسیه، گرجستان،ترکیه، آذربایجان و ارمنستان) اعلام کرده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر