دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 مهر 1402 - 13:08

سفر دومین وزیر صهیونیست به عربستان

سفر دومین وزیر صهیونیست به عربستان
تنها چند روز پس از سفر وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی، وزیر ارتباطات این رژیم در صدر هیأتی عالی‌رتبه از مقامات این رژیم عازم عربستان شد.
کد خبر : 870852

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، هیئتی از فلسطین اشغالی به ریاست «شلومو کرعی» وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی، امروز یکشنبه، برای شرکت در نشست اتحادیه جهانی پُست عازم عربستان شد.

پایگاه خبری «عرب۴۸» به نقل از رسانه‌های صهیونیستی گزارش داد که شماری از مقام‌های وزارت ارتباطات این رژیم، «داوید بیتان» رئیس کمیسیون اقتصاد کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در این سفر کرعی را همراهی خواهند کرد. با این حال هیچ نماینده‌ای از سازمان پست رژیم صهیونیستی در این هیئت حضور ندارد و آن‌ها به‌صورت آنلاین در نشست شرکت خواهند کرد.

عرب۴۸ می‌گوید که دلیل عدم حضور مقام‌های سازمان پست در این نشست که قرار است در ریاض برگزار شود، اختلاف کرعی و «میشائیل فاکنین» رئیس شرکت پست بوده است.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این «حاییم کاتس» وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی نیز روز سه‌شنبه هفته گذشته برای شرکت در اجلاس سازمان گردشگری سازمان ملل عازم عربستان شده بود.

پیش از این سفر نیز رادیوی «کان» گزارش داده بود یکی از مقام‌های وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی با یک سیاستمدار ارشد سعودی در عربستان دیدار کرده است.

کان ضمن سری خواندن این سفر، اشاره‌ای به نام مقام سعودی نکرده و در عین حال مدعی شد که اجازه انتشار اطلاعات بیشتر درباره این سفر داده نشده است.

مقام‌های رژیم صهیونیستی در حالی به عربستان سفر می‌کنند که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی اخیراً در مصاحبه با شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گفت ریاض و تل‌آویو هر روز به عادی‌سازی روابط نزدیک‌تر می‌شوند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در سخنرانی اخیر خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مدعی شد که روابط این رژیم و عربستان سعودی به زودی عادی‌سازی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر