دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رفع تعرض فوری از ۹۶ هکتار زمین دولتی در شهریور

رفع تعرض فوری از ۹۶ هکتار زمین دولتی در شهریور
معاون وزیر راه و شهرسازی از رفع تعرض فوری از ۹۶ هکتار زمین دولتی در شهریور ماه خبر داد.
کد خبر : 870584

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی درباره میزان رفع تعرض فوری انجام شده توسط نیرو‌های یگان حفاظت در اداره‌های کل راه و شهرسازی، اظهار داشت: شهریور امسال ۲۷۲ مورد تعرض به اراضی دولتی انجام که ۲۷۰ مورد از این تعرض‌ها با تلاش همکاران ما در یگان حفاظت استان‌های کشور به‌طور فوری رفع شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، مساحت این اراضی را ۹۶ هکتار اعلام کرد و گفت: شهریور ماه امسال ۴۲ حکم قطعی توسط یگان حفاظت به نفع دولت اجرا شد.

وی ادامه‌داد: ماه گذشته ۳۷ هکتار زمین دولتی از این طریق به بیت‌المال بازگشت.

تهران، فارس و اردبیل دارای بیشترین آمار وقوع تعرض به اراضی دولتی

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه‌کرد: در شهریور ماه بیشترین آمار وقوع تعرض مربوط به استان‌های تهران، فارس و اردبیل و بیشترین میزان اجرای احکام مربوط به استان‌های کرمان و اردبیل بوده است.

مالکی گفت: ماه گذشته در استان‌های قم، خراسان شمالی، مازندران و شرق استان سمنان هیچ‌گونه تعرضی به اراضی دولتی گزارش نشده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در ۶ ماه ابتدایی امسال از حدود ۲ هزار و ۲۵۰ فقره تعرض به زمین‌های دولتی با مساحت بیش از ۸۳۶ هکتار به صورت فوری رفع تعرض کرده است.

وی گفت: در نیمه نخست امسال، حدود ۲۴۱ مورد حکم قطعی در خصوص زمین‌های تصرفی به نفع دولت توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در کشور اجرا شده و بر اساس آن بیش از ۱۹۶ هکتار زمین دولتی به بیت‌المال بازگشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر