دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 مهر 1402 - 19:34

هویت ایرانی اسلامی ایرانیان در جنگ تحمیلی به همگان ثابت شد

هویت ایرانی اسلامی ایرانیان در جنگ تحمیلی به همگان ثابت شد
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد گفت: نسل‌های پس از جنگ تحمیلی باید بدانند که جنگ ایران و عراق صرفاً یک جنگ نبود؛ بلکه میدانی بود که ایرانیان هویت ایرانی و اسلامی خود را به همگان ثابت کردند.
کد خبر : 870492

پیمان داوری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان به مناسبت هفته دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: واژه دفاع مقدس با انقلاب اسلامی ایران و فرهنگ شهادت و شهادت‌طلبی عجین و آمیخته شده است. مقاومت مثال‌زدنی و تاریخی مردم ایران در طول هشت سال جنگ، از بزرگ‌ترین حوادث تاریخ ایران است که هیچ‌گاه از اذهان پاک نخواهد شد.

داوری افزود: هیچ قدرتی در جهان باور نداشت که مردم غیور این سرزمین، حوادثی را رقم زنند که تاریخ تاکنون به خود ندیده است، به جرئت می‌توان گفت که روحیه ایثار، شهادت‌طلبی و خودباوری برجسته‌ترین نقاط قوت ما در این جنگ بودند که باعث شکست توطئه‌های دشمنان برای نظام جمهوری اسلامی شدند.

 سرپرست دانشگاه آزاد دهاقان با اشاره به مقاومت تاریخی آحاد مردم در جنگ ایران و عراق، اضافه کرد: مقاومت مردم ما در طول سالیان جنگ تحمیلی به همگان نشان داد با اعتقادات راسخ می‌توان در برابر هر قدرت و ابرقدرتی ایستادگی کرد، فرهنگ متعالی و ناب دوران دفاع مقدس به عنوان منبع بی‌نظیر و تاثیرگذار بر رشد و بالندگی جامعه ایران باید مورد عنایت ویژه قرار گیرد و حفظ و پاسداشت این فرهنگ غنی و ارزشمند و ترویج و گسترش آن باید دغدغه تک تک افراد جامعه باشد.

 داوری با بیان شیوه‌های ترویج افکار و باور‌های غلط اکنون عنوان کرد: در عصر جدید و با پیدایش ابزار‌های ارتباطی و اطلاع رسانی در جامعه ایران شاهد ترویج فرهنگ‌های غلطی هستیم که فرهنگ ناب ما را هدف قرار داده و تهدید می‌کند. در روزگار گذشته، جوانان با رشادت و از خودگذشتگی حماسه‌هایی را در جنگ رقم زدند که تا ابد بر چهره تاریخ، باقی خواهند ماند، امروز نیز وظیفه جوانان است که با حفظ و حراست از فرهنگ انقلابی، کشور را از شرایط فعلی با سلامت و حفظ استقلال، به سرمنزل مقصود برسانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در واقع نسل‌های پس از جنگ باید بدانند که جنگ ایران و عراق صرفا یک جنگ نبود، بلکه میدانی بود که ایرانیان هویت ایرانی و اسلامی خود را در آن به همگان اثبات کردند.

وی گفت: مهم‌ترین موردی که در مواجهه با شرایط کنونی باید در نظر گرفت، الگوسازی از افراد و شرایط دفاع مقدس است که این الگوسازی باید با توجه به نیاز‌های کنونی جامعه و مخاطبان صورت گیرد، افزایش بصیرت در خصوص شرایط فعلی جامعه و نیز رخداد‌های زمان جنگ باید برای جوانان و نیز دیگر اقشار صورت پذیرد تا با تغییر نگرش و افزایش بصیرت به نتایج دلخواه و مطلوب دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر