دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 مهر 1402 - 07:56

تهدید ترامپ ژنرال آمریکایی را ترساند

تهدید ترامپ ژنرال آمریکایی را ترساند
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که در پی تهدید‌های ترامپ، تدابیر امنیتی برای حفاظت از جان خود و خانواده‌اش اتخاذ کرده است.
کد خبر : 870413

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا که به زودی دوران حضورش در این پست به پایان خواهد رسید، تدابیر امنیتی برای حفاظت از جان خود و خانواده‌اش را در پی انتقاد تند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، افزایش داده است.

میلی در مصاحبه‌ای که از شبکه «سی‌بی‌‌‌‌اس» پخش شد، اذعان کرد که تهدید ترامپ باعث هراس او شده است.

ترامپ که گزارش‌های فراوانی از اختلافات میان او و میلی در دوران حضورش در کاخ سفید به بیرون درز کرده است، جمعه گذشته در مطلبی در شبکه اجتماعی خودش، تروث‌سوشال، رابرت میلی را به ارتکاب خیانت متهم کرد.

دونالد ترامپ در آن مطلب مدعی شده بود اقدام مارک میلی در افشا کردن محتوای گفت‌وگوهای محرمانه او با رئیس‌جمهور چین در خصوص مقاصد نظامی‌اش در چند ماه پایانی حضور در کاخ سفید، مصداق خیانت بوده است.

ترامپ در بخشی از آن مطلب جملاتی را نوشته بود که از سوی بسیاری از تحلیلگران به «تهدید به قتل مارک میلی» تفسیر شد. او نوشت: «این رفتار آنقدر زننده است که در زمان‌های دور مجازات آن مرگ بود.»

رابرت میلی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا اظهارات ترامپ باعث ترس او شده است، گفت: «من به اندازه کافی تدابیر احتیاطی برای ایمنی خودم اتخاذ کرده‌ام.»

وی اضافه کرد: «ای کاش این اظهارات مطرح نمی‌شدند اما مطرح شده‌اند و ما تدابیر مناسب را برای اطمینان یافتن از ایمنی خودم و خانواده‌ام در دستور کار قرار داده‌ایم.»

وی که بلندپایه‌ترین ژنرال آمریکا محسوب می‌شود مدعی شد که انتقاد ترامپ از او به منزله بی‌احترامی به همه اعضای نیروهای مسلح آمریکا است.

فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: «این اظهارات به همان اندازه که مرا بی‌اعتبار می‌کنند به همان اندازه نهاد ارتش را هدف حمله قرار می‌دهند. و ما ۲.۱ میلیون نفر هستیم که یونیفورم نظامی به تن داریم.»

اظهارات ترامپ می‌تواند با شرایط آزادی مشروط وی در تضاد باشد، زیرا به وی هشدار داده شده بود که از حمله علنی به افسران دادگاه و شاهدان احتمالی در رسانه‌های اجتماعی خودداری کند.

لذا چنانچه ژانرال میلی یکی از شاهدان پرونده‌های ترامپ باشد، وی ممکن است به دلیل این اظهارنظر مجازات شود.

«تریستان اسنل» مقام پیشین دفتر دادستان کل نیویورک شنبه گذشته در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: «دونالد ترامپ ژنرال میلی را تهدید می‌کند زیرا میلی در فهرست شاهدان دولت برای محاکمه پرونده اسناد مارآ لاگو است».

«اسناد مارآلاگو» به اسناد محرمانه و فوق سری گفته می‌شود که پس از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در اقامتگاه وی با همین نام پیدا شد.

گفته می‌شود حملات لفظی ترامپ به میلی به دلیل آن است که این مقام نظامی در گفت وگو با نشریه آمریکایی آتلانتیک گفت که ترامپ احترامی برای ارتش قائل نبود.

رئیس جمهور سابق آمریکا این روزها با سه پرونده قضائی و مجموعه‌ای از اتهام‌های کیفری پیش از آغاز رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ ایالات متحده روبرو است.

انتهای پیام/

ارسال نظر