دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 مهر 1402 - 16:08

پوتین: روس‌اتم در حال ساخت تسلیحات پیشرفته است

پوتین: روس‌اتم در حال ساخت تسلیحات پیشرفته است
رئیس جمهور روسیه می‌گوید که شرکت اتمی دولتی این کشور در حال ساخت سلاح‌های پیشرفته است تا قادر به حفظ تعادل راهبردی در جهان باشد.
کد خبر : 870382

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور فدراسیون روسیه امروز پنجشنبه در پیام تبریکی به کارکنان صنعت هسته‌ای روسیه نوشت که غول اتمی این کشور یعنی روس‌اتم، در حال ساخت سلاح‌های پیشرفته‌ای است که قادر به حفظ تعادل راهبردی در جهان هستند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در این‌باره توضیح داد: «مایه خوشحالی است که امروز کارکنان شرکت دولتی روس‌اتم، کارکنان شرکت‌های تخصصی و مراکز تحقیقاتی، سنت‌های شگفت‌انگیز پیشینیان خود را تقویت می‌کنند. آنها فعالانه در حال حل مشکلات ارائه فناوری‌های نوآورانه در بخش‌های انرژی و فضایی، پزشکی هسته‌ای، محیط زیست و نوسازی ناوگان یخ‌شکن‌های اتمی هستند».

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه کارکنان صنعت اتمی این کشور به اجرای پروژه‌های امیدوارکننده در زمینه زیرساخت‌های اطلاعاتی، محاسبات کوانتومی و تولید مواد نوآورانه ادامه می‌دهند، تصریح کرد: «آنها در ساخت سلاح‌های پیشرفته‌ای که قادر به حفظ تعادل راهبردی در جهان است، شرکت دارند».

طبق این گزارش، پوتین در این پیام ادامه داد که صنعت هسته‌ای روسیه از بدو تاسیس تاکنون سهم بسیار مهمی در توسعه این کشور، تقویت اقتصاد ملی، توان دفاعی و تامین امنیت انرژی داشته است.

وی در این‌باره توضیح داد: «پشت این موفقیت‌ها، کار پرزحمت نسل‌های زیادی از دانشمندان، مهندسان، متخصصان در زمینه‌های مختلف وجود دارد که این صنعت را به جایگاهی پیشرو رساندند و به ظهور پتانسیل علمی و فناوری قدرتمند آن کمک کردند».

رئیس جمهور روسیه همچنین افزود که گسترش ارتباطات سودمند متقابل با شرکای صادق و قابل اعتماد در خارج از کشور، برای دانشمندان هسته‌ای روسی مهم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر