دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری:

ریشه همه فضیلت‌ها و پیشرفت‌ها در الفت و همگرایی است

ریشه همه فضیلت‌ها و پیشرفت‌ها در الفت و همگرایی است
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: خداوند همواره مسلمانان را به اتحاد و دوری از تفرقه فراخوانده است و بارها در آیات متعدد در قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده است.
کد خبر : 870372

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی -نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری- در وبینار اول سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اظهار کرد: آنچه که از قرآن کریم و اهل بیت(ع) توصیه شده، این است که همواره عزت، تعالی و پیشرفت تمدن‌ها با هر گرایش و مذهبی، همگرایی و وحدت است. همچنین نقطه مقابل آن یعنی اختلاف، نزاع و تشتت سر منشاء عقب ماندگی ها، ضعف‌ها و مصیبت‌ها است و منجر به ذلت و فروپاشی حکومت‌ها می‌شود. امروزه اختلافات در مورد مسائل فکری و فرهنگی وجود دارد و ما باید تلاش کنیم تا حد امکان این اختلافات را برطرف کنیم.

آیت‌الله حسینی خراسانی با اشاره به آِیه ۴۶ سوره مبارکه انفال اظهار کرد: خداوند همواره مسلمانان را به اتحاد و دوری از تفرقه فراخوانده است و بارها در آیات متعدد در قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده است. حضرت امیرالمومنین (ع) در خطبه‌های نهج البلاغه فرموده‌اند که مراد از اتحاد این است که مسلمانان دچار تفرقه نشوند چرا که ریشه همه فضیلت‌ها و پیشرفت‌ها در الفت و همگرایی است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در همین راستا امت اسلامی برای اینکه عظمت و شوکت خود را مجددا به دست بیاورد و از شر دولت‌های استعمارگر رهایی یابد، باید بار دیگر دست اخوت و برادری را به یکدیگر دهند.

وی اظهار کرد: امروز رژیم منحوس صهیونیستی تهدیدی برای امت اسلامی به حساب می‌آید و کار اصلی آن این است که میان امت اسلامی تفرقه بیندازد تا حکومت‌های اسلامی درگیر خودشان باشند تا این رژیم نیز به مقصد شوم و شیطانی خود دست یابد.

آیت الله حسینی خراسانی اظهار کرد: امروز اتحاد یکی از ضرورت‌های امت اسلامی به حساب می‌آید. هر شخصی اگر اندک تعلق خاطری به اسلام و امت اسلامی داشته باشد باید از هرآنچه که مایه تفرقه و اختلاف می‌شود، بپرهیزد. امیدواریم که به زودی شاهد تحقق تمدن نوین اسلامی در سراسر جهان باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر