دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 مهر 1402 - 09:11

وقوع انفجار مهیب در پایتخت ازبکستان

وقوع انفجار مهیب در پایتخت ازبکستان
وقوع انفجار مهیب در انبار گمرک فرودگاه تاشکند، منجر به آتش‌سوزی گسترده، خسارت مادی فراوان و زخمی شدن تعدادی از مردم شد.
کد خبر : 870297

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رسانه‌ها بامداد پنجشنبه گزارش دادند که وقوع یک انفجار مهیب تاشکند پایتخت ازبکستان را لرزاند.

در همین ارتباط، خبرگزاری «رویترز» نوشت که این انفجار در یک انبار پوشاک در گمرک فرودگاه تاشکند رخ داده است.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از رسانه‌های محلی ازبکستان گزارش داد که این حادثه در نزدیکی فرودگاه تاشکند به وقوع پیوست و ویدیو‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ستونی از دود و آتش به آسمان برخاسته است.

به گفته شاهدان، شدت انفجار به حدی بود که شیشه پنجره‌های خانه‌های اطراف شکسته شده و آتش منطقه وسیعی را در بر گرفته است و ۱۶ مرکز آتشنشانی برای مهار آن اعزام شده اند.

تاکنون گزارش دقیقی از تلفات احتمالی این حادثه در دست نیست، اما گفته می‌شود تعداد زیادی بر اثر این انفجار زخمی و به بیمارستان منتقل شده اند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، یک مقام در وزارت کشور ازبکستان می‌گوید که بر اساس اطلاعات اولیه، برخورد صاعقه به انباری با مساحت ۳ هزار متر مربع در فرودگاه تاشکند باعث این انفجار شده است.

طبق گزارش‌های اولیه و بر اساس گفته‌های شاهدان، حریق فعلا غیرقابل مهار است، حجم خسارات مادی بسیار بالا برآورد می‌شود و احتمال وجود تلفات در این انفجار نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر