دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب:

جشنواره نکوداشت روز جهانی گردشگری ۱۴۰۲ برگزار می‌شود

جشنواره نکوداشت روز جهانی گردشگری ۱۴۰۲ برگزار می‌شود
همزمان با آغاز هفته گردشگری، جشنواره نکوداشت روز جهانی گردشگری ۱۴۰۲ با محوریت میراث فرهنگی و سرمایه‏‌گذاری پایدار، توسط واحد دانشگاهی تهران غرب برگزار می‌شود.
کد خبر : 870041

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نریمانی راد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب اعلام کرد: در راستای اهداف جهانی و ملی صنعت گردشگری، جشنواره نکوداشت روز جهانی گردشگری ۱۴۰۲ با محوریت میراث فرهنگی و سرمایه‏گذاری پایدار، توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب و با همکاری صندوق احیاء و بهره‌برداری از بنا‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و باشگاه گردشگری فرهنگی پایدار یونسکو- ایران و سایر ذینفعان این حوزه؛ در تاریخ ۸ مهرماه ۱۴۰۲ در محل عمارت مسعودیه واقع در میدان بهارستان تهران برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: در این رویداد علاوه بر سخنرانی‏های رسمی در خصوص شعار سال و ارائه دیدگاه‏‌ها و برنامه‏‌های آن‌ها، همچنین کارگاهی علمی با محتوا‌های علمی و کاربردی و حمایت باشگاه گردشگری فرهنگی پایدار یونسکو ارائه خواهد شد.

 نریمانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت توجه به توسعه صنعت گردشگری خاطر نشان کرد: امروزه صنعت گردشگری به‌عنوان پایه اساسی در توسعه شناخته می‌شود و به‌خوبی در حال پیشرفت است؛ به همین دلیل، گردشگری در همه مناطق جهان در دستور کار دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی قرار گرفته و در عین حال بسیاری از مقاصد و کسب وکار‌ها با چالش‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی مانند نقش گردشگری در تغییرات اقلیمی، سازگار می‌شوند. بر همین اساس همه ساله، روز ۲۷ سپتامبر (۵ مهرماه) از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی گردشگری گرامی داشته می‏شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب یادآور شد: سازمان جهانی گردشگری با تمرکز بر آینده گردشگری و توجه به وضعیت رو به بهبود این صنعت در جهان، روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۳ میلادی را فرصتی برای "گردشگری و سرمایه‏گذاری پایدار" با تمرکز بر مردم، حفظ کره زمین و رفاه عنوان کرده است.

 وی در ادامه سخنان خود افزود: سازمان جهانی گردشگری به عنوان نماینده تخصصی بین‏‌المللی گردشگری از سوی سازمان ملل، این رویداد را با اهداف مختلف و یک شعار مشخص از قبل تعیین شده، به مدت یک هفته از روز ۵ مهر لغایت ۱۲ مهر جشن می‌گیرد و برنامه‏‌های پیش رو در سال جدید نیز با محوریت شعار تعیین شده تدوین می‏گردد.

 نریمانی راد با توجه به اهمیت تببین اهداف سازمان گردشگری گفت: هدف سازمان جهانی گردشگری از انتخاب این شعار، الهام‌بخشیدن و کمک به توسعه این بخش از طریق راه‌هایی همچون آموزش و اشتغال و تأثیر گردشگری بر کره زمین و فرصت‌های رشد پایدار اعلام شده است. این سازمان تاکید دارد؛ در سرمایه‏‌گذاری پایدار در عرصه گردشگری، باید مردم و سیاره زمین را در اولویت قرار دهیم و همه بخش‌ها، از دولت‌ها و مشاغل گرفته تا جوامع محلی، را برای تحقق یک چشم‌انداز مشترک و ایجاد بخشی پایدارتر، فراگیر‌تر و انعطاف‌پذیر‌تر گرد هم آوریم. 

وی همچنین یادآور شد: نخستین دوره رویداد روز جهانی گردشگری در سال ۱۴۰۰ بدلیل شرایط پاندمیک، بصورت برخط و به مدت سه روز برگزار شد که با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان حوزه صنعت و دانشگاه روبه رو شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در بخش پایانی سخنان خود ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، با اشاره به فرصت انتخاب رشته و تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب گفت: این واحد دانشگاهی با حضور اساتید و کارشناسان مجرب و برخورداری از امکانات و تسهیلات بسیار خوبی که در اختیار دانش پژوهان قرار می‌دهد، فرصت بسیار مناسبی را برای داوطلبان ورود به واحد تهران غرب فراهم می‌آورد؛ لذا علاقمندان می‌توانند برای آشنایی بیشتر با این واحد دانشگاهی و معرفی رشته‌های با آزمون و بدون آزمون به سایت این دانشگاه به آدرس wtb.iau.ir مراجعه کنند و از مشاوره رایگان دفاتر هدایت تحصیلی با حضور اساتید و مشاوران مجرب برخوردار شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر