دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 مهر 1402 - 06:48

دادگاه‌ غیرکیفری نیویورک: ترامپ کلاهبرداری کرده است

دادگاه‌ غیرکیفری نیویورک: ترامپ کلاهبرداری کرده است
قاضی دادگاه غیرکیفری نیویورک حکم داد که رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرانش برای سال‌ها حین بنا کردن امپراتوری املاک و مستغلات شان مرتکب کلاهبرداری شده‌اند.
کد خبر : 870033

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، در ادامه پیگیری پرونده‌های کیفری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا، دادگاه غیرکیفری ایالت نیویورک هم کلاهبرداری وی در ارزش‌گذاری بیش از حد روی اموالش را تأیید کرد.

«آرتور انگورون» قاضی ایالت نیویورک بامداد چهارشنبه حکم داد که ترامپ و پسرانش برای سال‌ها در حین بنا کردن امپراتوری املاک و مستغلات، که او را به شهرت و همچنین زمامداری کاخ سفید رساند، مرتکب کلاهبرداری شده اند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، قاضی انگورون تأیید کرد که ترامپ و شرکتش، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه و دیگران را با ارزش‌گذاری بیش از حد روی دارایی‌های خود و اغراق‌کردن در ارزش اموال، بر اساس اسناد مورد استفاده در معاملات و تامین مالی، فریب داده‌اند.

انگورون در این حکم توضیح داد که ترامپ، شرکت او و مدیران کلیدی، فراتر از اغراق لفظی در مورد ثروت خود، بارها در صورت‌ حساب های مالی سالانه‌شان درباره آ‌ن دروغ می‌گفتند و پاداش‌هایی مانند شرایط وام مطلوب و حق بیمه پایین‌تر به دست می‌آوردند.

طبق این گزارش، قاضی با رد ادعای ترامپ مبنی بر اینکه سلب مسئولیت در صورت‌های مالی او را از هر گونه تخلف تبرئه می‌کند، گفت که این تاکتیک‌ها از حدود عبور کرده و قانون را نقض می‌کند.

این حکم بعد از ارسال شکوائیه «لِتیشیا جیمز» دادستان کل ایالت نیویورک علیه ترامپ و اعضای خانواده وی به اتهام کلاهبرداری مدنی و ارزش‌گذاری بیش از حد چند میلیارد دلاری روی اموال خود، به دادگاه صادر شد. جیمز در شکوائیه خود علیه ترامپ و پسرانش خواستار اعمال جریمه حداقل ۲۵۰ میلیون دلاری و ممنوعیت آنها از ادامه دادن تجارت خانوادگی‌شان شده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا هم‌اکنون در جریان چهار پرونده کیفری با ۹۱ مورد اتهام کیفری هم مواجه است که به گفته خودش می‌تواند تا ۵۶۰ سال زندان برای او همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر