دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سردار حاجی‌زاده: در حوزه پهپاد هم تکنیک داریم هم تاکتیک

سردار حاجی‌زاده: در حوزه پهپاد هم تکنیک داریم هم تاکتیک
فرمانده هوافضای سپاه گفت: امروز در حوزه پهپادها در سطح جهانی قرار داریم؛ هم صاحب  سبک در حوزه تکنیک هستیم و هم دارای تاکتیک.
کد خبر : 870008

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار سرلشکر امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در مراسم رونمایی از فیلم مستند پرچمدار اظهار کرد: جنگ ما جنگ ایران و عراق نبود بلکه جنگ تحمیلی به ایرانی بود که از انقلاب خود ۱۹ ماه فاصله گرفته بود و در مقابل ابر قدرت غرب و شرق آمریکا و شوروی و کشورهای اروپایی ایستادگی کرد.

وی افزود: حدود ۳۰ کشور در مقابل ما ایستادند تا این نظام را نابود و ایران را تجزیه کنند ولی به لطف الهی و ایستادگی ملت نه تنها بر ماشین جنگی آنها غلبه کردیم بلکه یک متر مربع از سرزمین را از دست ندادیم و اراده خود را بر آنها تحمیل کردیم.

سردار حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی از قدرت منطقه‌ای عبور کرده است، ادامه داد: امروز در حوزه پهپاد‌ها در سطح جهانی قرار داریم؛ هم صاحب  سبک در حوزه تکنیک هستیم و هم دارای تاکتیک.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امروز در حوزه ماموریت، از پهپاد‌ها فقط برای شناسایی، مراقبت، رزمی و پدافندی استفاده نمی‌کنیم، ادامه داد: از پهپاد‌ها برای ده‌ها ماموریت می‌توانیم بهره ببریم. در حوزه غیر نظامی هم در حال استفاده از این ابزار هستیم.  

وی اضافه کرد: علاوه بر سر ریز تکنیکی و فنی، در حوزه مأموریتی هم از این ابزار استفاده می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر