دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 مهر 1402 - 11:20

پکن تحریم شرکت‌های چینی به اتهام همکاری با ایران را محکوم کرد

پکن تحریم شرکت‌های چینی به اتهام همکاری با ایران را محکوم کرد
وزارت بازرگانی چین از آمریکا بابت افزودن نام تعدادی از شرکت‌های چینی به فهرست سیاه تجاری، به اتهام همکاری با صنایع نظامی ایران، انتقاد کرد.
کد خبر : 869888

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت بازرگانی چین، امروز سه‌شنبه، با انتشار بیانیه‌ای، مخالفت شدید خود را با اقدام آمریکا مبنی بر گنجاندن نام برخی از شهروندان و شرکت‌های چینی در تحریم‌های مرتبط با ایران، ابراز کرد.

به گفته این وزارتخانه، آمریکا هفته گذشته، نام برخی از شرکت‌های چینی را به لیست تحریم‌های مرتبط با صنایع پهپادی و هواپیماسازی نظامی ایران افزوده است.

وزارت بازرگانی چین در این رابطه افزود: اقدام آمریکا به منزله سوءاستفاده از نظام تحریم‌های یک‌جانبه و تحمیل فرادولتی تصمیم‌های قضائی در ادامه روندی است که به تضعیف نظم و قوانین تجاری منجر و مانع از تداوم مباله‌های تجاری و اقتصادی بین‌المللی می‌شود و به این ترتیب، به حقوق و منافع مشروع شرکت‌های چینی ضربه می‌زند.

این وزارتخانه هشدار داد که طرف آمریکایی باید فوراً سرکوب غیرمعقولانه شرکت‌ها و شهروندان چینی را متوقف کند حال آنکه پکن هم تدابیر لازم را برای حراست از حقوق و منافع مشروع خود اتخاذ خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر