دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 مهر 1402 - 09:59

کره جنوبی همسایه شمالی را به نابودی تهدید کرد

کره جنوبی همسایه شمالی را به نابودی تهدید کرد
رئیس‌جمهور کره جنوبی تهدید کرد که توسل کره شمالی به سلاح هسته‌ای، به منزله پایان کار نظام حاکم بر این کشور خواهد بود.
کد خبر : 869853

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، کره جوبی امروز سه‌شنبه برای نخستین بار طی ۱۰ سال اخیر، برگزاری رژه نظامی عظیمی را در شهر سئول آغاز کرد که در آن انواع تسلیحات از موشک‌های بالستیک گرفته تا بالگرد‌های تهاجمی، به نمایش درمی‌آیند.

این رژه به مناسبت بزرگداشت روز نیرو‌های مسلح کره جنوبی برگزار می‌شود- رویدادی که سال‌های گذشته بی سر و صدا برگزار می‌شد حال آنکه همسایه شمالی تقریباً از هر فرصتی برای به رخ کشیدن توان نظامی خود در برابر اتحاد سئول-واشینگتن استفاده می‌کند.

گمان می‌رود رژه نیرو‌های مسلح کره جنوبی نشانه دیگری از تشدید مواضع سئول در قبال پیونگ‌یانگ باشد به ویژه آنکه «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی در سخنرانی که در پایگاه هوایی سئول ایراد کرد، به کره شمالی درباره استفاده از سلاح هسته‌ای هشدار داد و گفت که حمایتش از صنایع نظامی و دفاعی کشورش را افزایش خواهد داد.

وی در این باره به صراحت گفت: اگر کره شمالی از سلاح هسته‌ای استفاده کند، رژیم این کشور به واسطه پاسخ قاطع اتحاد کره جنوبی- آمریکا به پایان کار خود خواهد رسید.

رژه امروز با حضور هزاران نظامی و با نمایش تانک‌های بومی، توپخانه خودکششی، هواپیما‌های تهاجمی و پهپاد‌ها برگزار می‌شود و در آن، ۳۰۰ تن از مجموع ۲۸ هزار و ۵۰۰ نظامی آمریکایی مستقر در کره جنوبی مشارکت دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر