دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 مهر 1402 - 13:56

ادعای تازه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل علیه جزایر ایرانی

ادعای تازه امارات در مجمع عمومی سازمان ملل علیه جزایر ایرانی
امارات بار دیگر ادعای بی‌اساس این کشور درباره جزایر سه‌گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را تکرار کرد و مدعی شد که حاکمیت بر این سه جزیره حق مشروع امارات است.
کد خبر : 869566

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «ریم الهاشمی» وزیر مشاور اماراتی در امور همکاری‌های بین‌المللی ادعای این کشور درباره جزایر سه‌گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی را تکرار کرد.

این اظهارات در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح شده است.

ریم الهاشمی در این سخنرانی ایران را به اشغال جزایر سه‌گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی متهم کرد و مدعی شد که حاکمیت امارات عربی متحده بر این سه‌ جزیره ایرانی حق مشروع این کشور است.

این ادعا حدود چند روز پیش نیز با حمایت آمریکا در نشست وزرای خارجه کشورهای عربی مطرح شد که واکنش شدید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به دنبال داشت.

وزارت خارجه ایران در واکنش به این ادعای بی‌اساس، کاردار سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران را احضار کرد و مراتب شدید اعتراض جمهوری اسلامی ایران به این مسئله را به وی ابلاغ کرد.

در این احضار تصریح شد که جمهوری اسلامی ایران مصمم به دفاع از تمامیت سرزمینی و حفاظت از امنیت و منافع خود در برابر هر گونه تهدید‌های دولت آمریکا در ارتباط با امنیت دریانوردی و کشتیرانی تجاری است و تدابیر لازم را در این خصوص برای تأمین منافع ملی خود اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر