دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 مهر 1402 - 13:23

رشد ۱۵ درصدی نامزد‌ها انتخابات نظام پرستاری نسبت به دوره قبل

رشد ۱۵ درصدی نامزد‌ها انتخابات نظام پرستاری نسبت به دوره قبل
مسئول هیئت مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری از رشد ۱۵ درصدی نامزد‌های این دوره انتخابات نظام پرستاری نسبت به دوره قبل خبر داد.
کد خبر : 869561

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا،  علیرضا رحیم‌نیا با اشاره به این که مطالبی در ارتباط با این انتخابات در فضای مجازی منتشر می‌شود که عاری از واقعیت است، گفت: استقبال در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش ۱۵ درصدی یافته و شمار نامزد‌های تائید صلاحیت شده ۴۰۰۵ نفر است.

او با بیان این که صلاحیت تعدادی از نامزد‌ها احراز نشده و تعدادی نیز بعد از ثبت نام از شرکت در انتخابات انصراف داده اند، اظهار کرد: مجموعا صلاحیت ۱۰۵ نفر احراز نشد. از این تعداد ۹۸ نفر به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند و اعتراض آن‌ها در هیئت مرکزی نظارت مورد رسیدگی قرار گرفت که در نتیجه این رسیدگی، صلاحیت ۴۵ نفر از ۹۸ نامزد یاد شده پس از بازنگری به تایید رسید.

مسئول هیئت مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: احراز یا عدم احراز صلاحیت‌ها مطابق مقررات صورت گرفته و به رغم برخی القائات در فضای مجازی، توصیه یا فشاری در هیچ یک از این زمینه‌ها بر مراجع مسئول وارد نشده؛ چنان که اگر هم وارد می‌شد، فاقد اثر می‌بود.

رحیم نیا تصریح کرد: مبنای ناظران انتخابات در تصمیم گیری‌ها، قانون و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری بوده است.

مسئول هیئت مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری تاکید کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در احراز یا عدم احراز صلاحیت نامزد‌ها نقشی نداشته، بلکه این امر به عهده مراجع ذی‌صلاح پنج گانه در خارج از این وزارتخانه بوده است.

رحیم‌نیا بیان کرد: سیاست وزارت بهداشت، رعایت بی طرفی و قانونمداری در انتخابات‌های صنفی از جمله انتخابات نظام پرستاری است.

او تصریح کرد: آنچه برای وزارت بهداشت اصل است، آن است که انتخابات نظام پرستاری با سلامت و رقابت برگزار شود و این وزارتخانه به عنوان مجری انتخابات، دخالتی در امور مربوط به نامزد‌ها و حمایت یا اعمال محدودیت برای آن‌ها نخواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر