دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تئاترشهر و برج آزادی میزبانان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی

تئاترشهر و برج آزادی میزبانان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی
مجموعه فرهنگی هنری «برج آزادی» و مجموعه «تئاترشهر» میزبان چند نشست تخصصی، نمایش ویژه بانوان و نمایش‌های رادیویی شرکت کننده در بیست ویکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی خواهند بود.
کد خبر : 869552

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، چند نشست فرهنگی تخصصی و تعدادی از نمایش‌های شرکت کننده در بخش رادیو تئاتر بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی، طی روز‌های سوم تا هفتم مهرماه در مجموعه فرهنگی هنری «برج آزادی» و مجموعه «تئاتر شهر» تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرند.

براساس برنامه ریزی‌هایی که توسط ستاد برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی سنتی با همکاری این دو مجموعه صورت گرفته ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱ روز‌های دوشنبه سوم و چهارم مهر ماه نشست فرهنگی «ترنا بازی – نقالی، زره پوشی» در فضای قهوه خانه‌ای در «برج آزادی» برگزار می‌شود.

ساعت ۱۶ تا ۱۸ روز‌های پنجم و ششم مهر ماه نیز نمایش ویژه بانوان «خاتون» به کارگردانی اکرم خاتون قزوینی و نشست فرهنگی «ترنا بازی – نقالی» میزبان مخاطبان در مجموعه فرهنگی هنری آزادی خواهند بود. این در حالی است که ساعت صبح ۱۰ تا ۲۰ شب روز‌های سوم تا هفتم مهر ماه نیز نمایشگاه «مشاغل و حرفه‌های مرتبط با نمایش‌های آیینی سنتی» در همین مجموعه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

در مجموعه «تئاترشهر» هم ساعت ۱۴ روز‌های دوشنبه سوم، چهارشنبه پنجم و پنجشنبه ششم مهرماه به ترتیب نمایش‌های رادیویی «دسیسه» به نویسندگی آرزو شهنواز و کارگردانی رضا داداشی از قزوین، «افسانه مارها» به نویسندگی و کارگردانی علی حسین قلی زاده از تبریز و «بی جی ام تاو» به نویسندگی ناصر کریمی و کارگردانی محمد رادمهر از اصفهان پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

نمایش‌های رادیویی «قهوه قجری» به نویسندگی آتیلا پسیانی و کارگردانی ایمان سلیح از تهران، «علیمردان خان» به نویسندگی و کارگردانی شیرین سپهراد، «برفچال» به نویسندگی راضیه مومیوند و کارگردانی ماکان رضایی از تهران هم به ترتیب در ساعت ۱۶ روز‌های دوشنبه سوم، سه شنبه چهارم و چهارشنبه پنجم مهرماه میزبان مخاطبان در مجموعه تئاتر شهر خواهند بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر