دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 مهر 1402 - 11:54

بازی‌های آسیایی هانگژو| تیم ملی الف ساحلی ایران در جمع هشت تیم برتر

بازی‌های آسیایی هانگژو| تیم ملی الف ساحلی ایران در جمع هشت تیم برتر
تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران با شکست ژاپن در مرحله نخست حذفی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ به جمع هشت تیم برتر این مسابقات راه یافت.
کد خبر : 869546

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسابقات والیبال ساحلی نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی با شرکت ۲۷ تیم از روز دوشنبه ۲۸ شهریور آغاز شده است و تا ۶ مهر در زمین‌های ساحلی شهر نینگ‌بو ادامه دارد.

مرحله نخست حذفی این رقابت‌ها از صبح امروز (یکشنبه دوم مهر) آغاز شد و تیم‌های ملی والیبال ساحلی ایران نیز که با کسب سه پیروزی متوالی، بدون شکست و بدون ست باخته به‌عنوان تیم‌های اول گروه‌های F و H به جمع ۱۶ تیم برتر مسابقات راه یافته بودند، در جدول تک حذفی قرار گرفتند و برای راهیابی به جمع هشت تیم برتر مسابقات تلاش خود را آغاز کردند.

تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران (بهمن سالمی – سینا شوکتی) از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه امروز در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف ژاپن (تاکاهاشی – آگابه) رفت و با شکست دو بر یک حریف به مرحله بعد صعود کرد.

ملی‌پوشان ساحلی کشورمان در ست دوم این مسابقه ۲۱ بر ۱۸ مغلوب سامورایی‌ها شدند، اما در ست‌های اول و سوم با امتیاز‌های ۲۱ بر ۱۶ و ۱۵ بر ۶ حریف ژاپنی را شکست دادند و به جمع هشت تیم برتر مسابقات راه یافتند تا در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده قطر یک و عمان یک بروند.

تیم ملی ب والیبال ساحلی ایران (عباس پورعسگری – علیرضا آقاجانی) نیز صبح امروز در این مرحله به مصاف تایلند دو (کاوواسایی – جونگک لانگ) رفت و دو بر صفر این تیم را شکست داد تا در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف اندونزی یک برود.

بدین ترتیب دو تیم ایران به مرحله یک چهارم نهایی و هشت تیم برتر بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ راه یافتند تا فردا (دوشنبه سوم مهر) به مصاف حریفان خود بروند.

انتهای پیام/

ارسال نظر