دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 مهر 1402 - 11:40

وزیر خارجه عمان: ایران و آمریکا از تشدید تنش‌ها جلوگیری کنند

وزیر خارجه عمان: ایران و آمریکا از تشدید تنش‌ها جلوگیری کنند
وزیر امور خارجه عمان با اشاره به تبادل اخیر زندانیان بین ایران و آمریکا، حفظ اقدام‌های اعتمادساز میان دو کشور و پرهیز از تشدید تنش‌ها را خواستار شد.
کد خبر : 869541

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از عمان آبزرور، «سید بدر بن حمد ابوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان که در نشست خاورمیانه بنیاد رسانه‌ای «المانیتور» در نیویورک شرکت کرده بود، گفت: نزدیک شدن ایران و آمریکا زمینه‌ای را برای صلح منطقه‌ای فراهم می‌سازد و تبادل اخیر زندانیان بین دو کشور به گفت‌وگوهای بیشتر و روابط نزدیک‌تر در ماه‌های آینده منجر خواهد شد.

وی از ایران و آمریکا خواست تا اقدام‌های اعتمادساز خود را حفظ و از تشدید تنش به منظور تضمین ثبات اقتصاد جهانی خودداری کنند.

وزیر امور خارجه عمان همچنین حمایت خود را از بستری که ایران بتواند از طریق آن مذاکرات دوجانبه را ادامه دهد، اعلام کرد.

بوسعیدی از سوی دیگر با اشاره به برخی نگرانی‌ها درباره سیاست منطقه‌ای تهران، درباره توافق هسته‌ای و گفت‌وگوها بر سر بازگشت تمامی طرف‌ها به برجام گفت: این بهترین توافقی است که داریم.

وی تصریح کرد: کلید امنیت و یکپارچگی در خاورمیانه این است که بدانیم همه ما از جمله ایران بخشی از این منطقه هستیم و به همین دلیل در آینده منطقه هم منافعی داریم.

عمان به همراه قطر و سوئیس از جمله کشورهایی بود که در مذاکرات ایران و آمریکا بر سر تبادل پنج زندانی و آزادسازی شش میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران نقش داشتند.

روز گذشته، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت: در خصوص برجام همواره با شما مشورت های خوبی داریم. تبادل پیام ها با آمریکا ادامه دارد و طرح سلطان عمان هم‌ همچنان روی میز هست و اگر طرف‌های مقابل آماده باشند، ما برای بازگشت به برجام جدی هستیم تا در چارچوب ابتکار عمان همه طرف‌ها به تعهدات خود در برجام برگردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر