دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 مهر 1402 - 10:06

‍ ماجرای شهیدی که امام زمان علیه السلام را دید

‍ ماجرای شهیدی که امام زمان علیه السلام را دید
کتاب «زلال» روایت مستند زندگی عارف شهید «سیدرضا پورموسوی» است که توفیق تشرف و استفاده مکرر از محضر امام عصر (عج) را داشته است.
کد خبر : 869529

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، کتاب «زلال» روایت مستند زندگی عارف شهید «سیدرضا پورموسوی» است که توفیق تشرف و استفاده مکرر از محضر امام عصر (عج) را داشته و بخشی از آنچه برایش رخ داده را در جزوه‌ای نوشته که این جزوه بعد از شهادتش پیدا شده و نویسنده آن را در قالب خاطره - داستان به تصویر کشیده است. بن‌مایه این‌کتاب بر اساس همان دستنوشته‌هاست.

شهید سیدرضا پورموسوی در بیستم بهمن‌ماه ۱۳۴۵ شمسی در شهر دزفول به دنیا آمد. کودکی‌اش در جلسات قرآن و نوجوانیش در آموزش‌ها و اردو‌های بسیج نوجوانان گذشت.

سیدرضا در همان ایام نوجوانی واله و شیدای امام عصر (عج) می‌شود و برای وصال یار، طی طریق می‌کند. با شروع جنگ تحمیلی به جبهه می‌رود. ابتدا به‌عنوان امدادگر و بعد از آن تا زمان شهادت در عملیات والفجر ۱۰ در ارتفاع ریشن به تاریخ سوم فروردین ۱۳۶۷، همزمان با سالروز تولد حضرت عباس، دیده‌بان لشکر هفت، ولی عصر (عج) بود و در نهایت به آرزوی خود در دیدار دلدار می‌رسد.

«سیدرضا» بر طبق سنت «آنکه را اسرار حق آموختند، قفل کردند و دهانش دوختند» مهر سکوت روی لب می‌زند و از این دیدار‌ها حرفی به میان نمی‌آورد. او نهایتاً در سوم فروردین ماه ۱۳۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ در سن ۲۲ سالگی آسمانی می‌شود.

اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود. پس از شهادت دستنوشته‌هایی از او یافت می‌شود که پرده از اسراری شگفت، عجیب و تکان‌دهنده برمی‌دارد. پرده از ارتباط با سید و آقای غایبش، همان آقایی که خبر شهادت را قبلاً به او ابلاغ کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر