دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 مهر 1402 - 16:33

تاکتیک جنگ شناختی «پله دوم» دشمن در اغتشاشات ۱۴۰۱

تاکتیک جنگ شناختی «پله دوم» دشمن در اغتشاشات ۱۴۰۱
فرمانده سپاه بردسیر عنوان کرد: جنگ شناختی ۴۰ تاکتیک دارد و سال گذشته دشمن تاکتیک حرکت از «پله دوم» را آغاز کرده بود که شکست خورد.
کد خبر : 869469

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی امیری در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر به تشریح وضعیت کشور در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: سران کشور‌های استعمارگر در نشست گوادلوپ به برنامه‌ریزی برای ایجاد بحران و حوادث به‌منظور جلوگیری از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداختند که در این موضوع ناکام ماندند.

وی با بیان اینکه دشمنان پس از ناکامی در جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی، تلاش خود را برای ضربه زدن به این انقلاب نوپا به کار گماردند، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان با تحمیل جنگ هشت ساله، حمایت از منافقین در دهه ۶۰، ایجاد حوادث کوی دانشگاه در سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۹۸ و اغتشاشات سال ۱۴۰۱ قصد داشتند نظام را با چالش مواجه کنند که با درایت امام خمینی(ره)، امام خامنه‌ای و حضور حماسی مردم، این نقشه‌ها به سرانجام نرسید.

فرمانده سپاه شهرستان بردسیر از جنگ هشت ساله دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه‌ای برای تداوم نظام جمهوری اسلامی نام برد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از فرماندهان ارشد رژیم پهلوی فرار کردند و سپاه نیز تازه شکل گرفته بود، همچنین کشور درگیر مشکلات داخلی بود و به دلیل اینکه رژیم بعثی عراق از استحکام و امکانات لازم برخوردار بود، دشمنان نظام و کشور‌های استعمارگر با حمایت و تحریک رژیم بعثی صدام، زمینه ایجاد جنگ هشت ساله دفاع مقدس را مهیا کردند.

امیری به غائله کردستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت دشمنان از تروریست‌های کومله و دموکرات و جنایاتی این گروه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: با وجود تحریم‌های دشمن و ناتوانی به دستیابی به سیم خاردار و گونی برای ساخت سنگر، اما در دوران هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان و شهدا اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

وی به سبک فرماندهی در دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: به فرموده شهید حاج قاسم سلیمانی، فرماندهان ما در جنگ امامت می‌کردند، به گونه‌ای که خود در خط مقدم قرار می‌گرفتند.

فرمانده سپاه شهرستان بردسیر با بیان اینکه بسیار از رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی از نخبگان علمی بودند، تبیین کرد: دانشگاه صنعتی شریف بالغ بر ۱۳۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۹۰ شهید آن در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت رسیدند.

امیری یاد و خاطره فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: بسان آیه شریفه «یَـأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُواْ إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ یَنصُرکُم»، خداوند کسانى را که ایمان آورده‌اند و دین خدا را یارى کردند را یاری می‌کند.

وی به بیان رشادت‌ها و خاطرات شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید همت، شهید باکری، شهید چمران، شهید مصطفی صدرزاده، شهید میرافضلی و شهید مرتضی دادگر پرداخت و گفت: دشمن فکر می‌کرد با شهادت حاج قاسم سلیمانی، جبهه مقاومت متوقف خواهد شد، اما پس از شهادت آن سردار والامقام، جبهه مقاومت بیش از گذشته تداوم یافته است.

فرمانده سپاه بردسیر به اغتشاشات سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و با تأکید براینکه دشمن، ذهن و ادراک جامعه را در جنگ شناختی هدف قرار داده است، افزود: جنگ شناختی ۴۰ تاکتیک دارد و سال گذشته دشمن تاکتیک حرکت از پله دوم را آغاز کرده بود.

امیری اضافه کرد: ۲۵ شهریور امسال نیز دشمن درصدد بود مجدداً کشور را درگیر حادثه دیگری کند که این حرکت خنثی شد.

آمنه فیروزآبادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر هم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا درباره ویژگی‌های دفاع مقدس به ایراد سخن پرداخت.

در پایان این نشست از دو جانباز دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر محمد اسماعیل‌زاده و رمضان کدخدازاده تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر