دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 مهر 1402 - 14:21

خزعلی: زن ایرانی، الگوی نه شرقی و‌ نه غربی به دنیا ارائه می‌کند

خزعلی: زن ایرانی، الگوی نه شرقی و‌ نه غربی به دنیا ارائه می‌کند
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنان ایرانی الگوی نه شرقی و‌نه غربی، الگویی که تحجر و وادادگی در آن نیست را به دنیا ارائه می‌کنند.
کد خبر : 869441

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، امروز در آیین نواختن زنگ مدرسه با عنوان زنگ «مهر، ایثار و مقاومت» در هنرستان سپیده کاشانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس تاکید کرد: اگر ایثار شهدا و خانواده‌های آنان نبود ایران با این عظمت در سازمان ملل حاضر نمی‌شد و حاکمیت خود را در عرصه‌های مختلف و خارج از جغرافیای ارضی خود محقق نمی‌کرد.

وی با بیان خاطره‌ای، از دوران دفاع مقدس، به حضور دو ساله در مرز‌های غرب کشور اشاره کرد و آن روز‌ها را بهترین و شیرین‌ترین روز‌های عمر خود دانست و گفت: آن روز‌ها روز‌هایی بود که به دلیل هدفمندی و برنامه داشتن برای دفاع از حریم کشور نه تنها دشواری‌ها آسان بود که این هدفمندی زندگی را لذت بخش می‌ساخت.

خزعلی خطاب به دانش آموزان هنرستان سپیده کاشانی؛ دختران ایران اسلامی را آینده سازان کشور توصیف کرد و افزود: داشتن برنامه مناسب برای زندگی و برنامه ریزی خوب برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت از ویژگی‌های دانش آموزان فرهیخته ما است.

وی با بیان اینکه انتخاب شما همراه کردن علم و عمل و کاربردی کردن آموخته‌ها است، تاکید کرد: شما پایه‌ها و بنای اصلی عزت و اقتدار آینده کشور هستید و ما به شما افتخار می‌کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  اضافه کرد: امیدواریم با همتی که در جوانان و نوجوانان وجود دارد، این کشور استوار و قوی بماند و همیشه بدرخشد و الگویی برای همه جهان باشد؛ الگویی که زنان ارایه دادند؛ الگوی نه شرقی و‌نه غربی است؛ الگویی که تحجر و وادادگی در آن نیست. این الگو نشان می‌دهد زن مسلمان برنامه دارد؛ هم در اجتماع می‌درخشد و هم خانواده را قوی نگه می‌دارد.

وی با بیان اینکه خداوند به خاطر رحمت‌و‌مهر همه هستی را آفرید و مهر را به طور مضاعف در وجود زن به ودیعه گذاشته است، گفت: زن همانطور که با مهر می‌تواند به خانواده استحکام بخشد می‌تواند خلاق باشد و ایده‌های نو داشته باشد و جهان را تغییر دهد.

خزعلی از دانش آموزان خواست تا ایده‌های خود را ارایه کنند و ابراز امیدواری کرد که ایده‌های دانش آموزان بتواند تغییری برای سبک زندگی بهتر ایجاد کند.

به گفته وی هر نوجوان ایرانی اعم از دختر و پسر باید یک مهارت را به خوبی بیاموزد تا بخشی از نیاز‌های جامعه و خانواده را تقبل کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد دولت سیزدهم، دولت مردمی است و امیدواریم با همراهی و همدلی مردم بتواند اوضاع اقتصادی را بهبود بخشیده و تورم زا کاهش دهد.

خزعلی از آزادسازی پول‌های بلوکه جمهوری اسلامی به عنوان یکی از تلاش‌های دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور که در آینده ثمرات آن به بار خواهد نشست یاد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر