دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 مهر 1402 - 12:21
در پشت پرده جنگ اوکراین؛

انگلیس و روسیه مذاکرات محرمانه داشته‌اند

انگلیس و روسیه مذاکرات محرمانه داشته‌اند
خبر‌ها حاکی از آن است که انگلیس در طول ۱۸ ماه گذشته، به‌رغم مواضع ضدروسی که اتخاذ کرده است، ناگزیر از تعامل دیپلماتیک با مسکو بوده است.
کد خبر : 869424

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از اسکای نیوز، خبر‌ها حاکی از آن است که مقام‌های انگلیس در طول جنگ اوکراین، گفتگو‌های دیپلماتیکی را با نمایندگان رده بالای روسیه داشته‌اند.

این مذاکرات که در طول ۱۸ ماه گذشته در مکان‌هایی مانند نیویورک و وین برگزار شده، شامل گفتگو‌های صلح نبوده است و هدف از آن، حفظ کانال‌های محرمانه دیپلماتیک عنوان می‌شود.

موضوع این نشست‌ها، مسائل امنیتی انگلیس و جهان، کمبود غلات و امنیت هسته‌ای بوده است.

به گفته یک منبع آگاه، دولت لندن در هیچ‌یک از مذاکرات به دنبال ورود به گفتگو‌های صلح برای خاتمه جنگ اوکراین نبوده و هرگونه ادعایی مبنی بر اینکه این گفتگو‌ها تلاشی برای مذاکره برای پایان جنگ در اوکراین بوده، نامعتبر است.

وی در تکمیل این ادعا گفت: ما از این جهت با طرف روس در تماس بودیم که احساس می‌کنیم حفظ باب گفتگو در طول جنگ اوکراین ضروری است.

از زمان آغاز جنگ اوکراین، انگلیس در کنار آمریکا، نقشی چشمگیر در تحریک احساسات ضدروسی کشور‌های غربی داشته است و یکی از اصلی‌ترین تأمین‌کنندگان تسلیحاتی کی‌یف به شمار می‌رود.

افشای گفتگو‌های محرمانه میان لندن-مسکو حاکی از عدم توانایی انگلیس به نادیده گرفتن نقش روسیه در تعاملات بین‌المللی به رغم تبلیغات منفی علیه این کشور است.

انتهای پیام/

ارسال نظر